Podsumowując 3. URODZINY GABINETU OD ZAPLECZA postanowiłam stworzyć listę 20, najlepszych moim zdaniem tekstów na temat marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym, które na przestrzeni 3 ostatnich lat pojawiły się na blogu. Sprawdź czy czytałaś wszystkie z polecanych przeze mnie artykułów! Uzupełnij swoją wiedzę i skutecznie pozyskuj nowe klientki!

Urodziny to dobry moment na podsumowania. Piszę dla Was już od 3 lat. W tym czasie powstało prawie 150 (!!!) czekaj nie wierzę, jeszcze raz sprawdzę… Z faktami się nie dyskutuje 😉 Powstało prawie 150 artykułów na temat marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym! No sporo – artykuł pisze na gorąco i przyznam, że nawet mnie taka ilość lekko zszokowała! Kawał, naprawdę kawał wiedzy! Założę się, że jeśli wcieliłabyś w życie choćby część tej wiedzy, to odczujesz widoczną poprawę w funkcjonowaniu Twojego gabinetu!

Dziś wybrałam dla Ciebie 20 najbardziej wartościowych moim zdaniem tekstów. Zapraszam Cię serdecznie do przejrzenia listy i sprawdzenia, czy masz do nadrobienia jakąś wartościową lekturę!

1) WYSOKA CENA ZABIEGU – CZY TO MUSI BOLEĆ?

Gabinet kosmetyczny to nie apteka – tutaj nikt nie musi przychodzić. Klienci gabinetów kosmetycznych to nie są osoby, które musza oszczędzać każdy grosz. Owszem zdarzają się mniej lub bardziej zamożne osoby, ale nie oszukujmy się – manicure hybrydowy nie jest niezbędny do przeżycia. Bez maseczki nadal można chodzić i oddychać. Z braku depilacji nie odpadają nogi itd. Jeśli masz opory przed podniesieniem cen w swoim gabinecie, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

2) WŁASNY GABINET KOSMETYCZNY – KIEDY NIE WARTO?

Praca na śmieciowej umowie, brak urlopu, kiepskie zarobki… Gorzej już być nie może… Moja szefowa jest głupia, niemiła i skąpa, a udało jej się stworzyć dobrze prosperujący gabinet. Dlaczego i mnie miałoby się nie udać? Otwieram własny gabinet kosmetyczny! Zanim pobiegniesz do urzędu, sprawdź, jakie pułapki na ciebie czyhają!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

3) 5 POMYSŁÓW NA JESIENNE PROMOCJE W GABINECIE KOSMETYCZNYM!

jesienne promocje

Jesień to dobry czas na uruchamianie wszelkich akcji lojalnościowych. Klientki wracają do nas po wakacjach, często z nowymi potrzebami i problemami. Jesień kojarzy nam się również z nowym otwarciem, zmianą, systematycznym działaniem…

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

4) LEKARZE, KOSMETOLODZY, KOSMETYCZKI – KTO MOŻE WYKONYWAĆ INWAZYJNE ZABIEGI?

Czy kosmetyczki i kosmetolodzy mogą wykonywać inwazyjne zabiegi estetyczne? Które z nich powinny być zarezerwowane wyłącznie dla lekarzy? Kto ma rację w trwającym od kilku lat konflikcie? Chodzi o dobro pacjenta, czy może o pieniądze?

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

5) NAJPOPULARNIEJSZE BŁĘDY NA STRONACH INTERNETOWYCH GABINETÓW KOSMETYCZNYCH

Czy wiesz, że ok. 65% Twoich klientek korzysta z internetu? Sprawdź jakie błędy popełniasz i dowiedz się co zrobić, żeby Twoja strona internetowa zaczęła wreszcie przynosić realne zyski!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

6) SPECJALIZACJA CZY ROZSZERZENIE USŁUG SALONU KOSMETYCZNEGO?

W Twoim gabinecie zaczyna ubywać klientów? Zastanawiasz się czy wprowadzić do oferty nowe zabiegi? A może lepszym wyjściem byłaby specjalizacja, tylko czy będziesz w stanie utrzymać się z wykonywania wyłącznie jednego rodzaju usług? Mam dla Ciebie sporo przemyśleń w tym temacie!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

7) JAK ZORGANIZOWAĆ URODZINY GABINETU KOSMETYCZNEGO?

urodziny gabinetu kosmetycznego

Urodziny gabinetu kosmetycznego to świetna okazja do promocji i pozyskania nowych klientek! Jak zorganizować urodziny, żeby zapisać się w pamięci klientek? Jak przygotować ofertę, aby sprzedać jak najwięcej zabiegów? Mam dla Ciebie mnóstwo praktycznych wskazówek!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

8) TWÓJ GABINET KOSMETYCZNY ZA 10 LAT…

Jesteś właścicielką gabinetu kosmetycznego. Albo fryzjerskiego. Codziennie rano wstajesz, ubierasz się i przychodzisz do pracy. Wieczorem prawie bez sił wracasz do najważniejszych osób w Twoim życiu. Praca zabiera Ci większość czasu, którym dysponujesz. Czy za 10 lat coś się zmieni?

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

9) PERSONALIZACJA W MARKETINGU GABINETU KOSMETYCZNEGO

personalizacja w marketingu gabinetu kosmetycznego

Im więcej pracy włożysz w stworzenie skutecznych reklam swojego gabinetu kosmetycznego, tym większa szansa na sukces kampanii. Dobry tekst, atrakcyjna grafika, odpowiednie medium to jedno. W dzisiejszych czasach równie albo nawet bardziej istotna jest personalizacja reklam. Co to znaczy spersonalizowana reklama? Czy aby tworzyć indywidualne przekazy reklamowe trzeba korzystać z zaawansowanych, drogich narzędzi? Dlaczego personalizacja jest tak ważna?

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

10) IDEALNIE SKOMPONOWANE MENU ZABIEGOWE GABINETU KOSMETYCZNEGO

Czym jest menu zabiegowe? Jak stworzyć smakowite menu zabiegowe które zachęci do spróbowania Twoich zabiegów przez najbardziej wymagające klientki?

Czym jest menu zabiegowe – zwykłą ulotką, a może czymś więcej? Jak je tworzyć i w jaki sposób prezentować klientom? Czy wybór nieodpowiedniej czcionki lub koloru może sprawić, że klient nie zdecyduje się skorzystać z Twoich usług? Przeczytaj, żeby nie popełnić najpopularniejszych błędów!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

11) TO TY DYKTUJESZ WARUNKI

To ty decydujesz

Masz wrażenie, że nie robisz nic co posuwa Twój gabinet do przodu, a jednocześnie jesteś przepracowana i pozbawiona energii? Klientki lub pracownicy „wchodzą Ci na głowę”? Masz wrażenie, że bez Twojej nieustannej obecności gabinet nie jest w stanie funkcjonować? Przeczytaj koniecznie ten tekst!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

12) VIDEO MARKETING – JAK WYKORZYSTAĆ FILMY W REKLAMIE GABINETU KOSMETYCZNEGO?

Czy video marketing to dobry wybór dla salonu kosmetycznego? Jak tworzyć skuteczne treści wideo, które wzmocnią pozostałe kanały reklamy gabinetu kosmetycznego? Ile kosztuje taka forma reklamy?

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

13) MARTWE OKRESY W GABINECIE KOSMETYCZNYM – JAK SIĘ ICH POZBYĆ?

W większości gabinetów kosmetycznych okresy zwiększonego zainteresowania klientek przeplatają się ze słabszymi miesiącami. Nie brakuje opinii, że biznes kosmetyczny jest biznesem w pewnym stopniu sezonowym. Czy tak jest w rzeczywistości, czy może mniejsze zainteresowanie klientek w wybranych miesiącach jest związane z nie do końca przemyślaną strategią reklamową?

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

14) REKLAMA GABINETU KOSMETYCZNEGO – DLACZEGO CZĘSTO NIE WYCHODZI?

Robicie burzę mózgów – pomysłów na reklamę gabinetu kosmetycznego, fryzjerskiego lub SPA są dziesiątki. Minął miesiąc. Z 30 pomysłów zostały 2 w trakcie realizacji. Minął kolejny miesiąc. Zrealizowaliście jeden pomysł, ale w sumie w połowie i tak naprawdę nikt do końca nie wie jaki był efekt Waszych działań. Dlaczego w wielu gabinetach kosmetycznych tak trudno zrealizować skuteczną kampanię reklamową? O tym w dzisiejszym artykule.

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

15) PROCEDURY W GABINECIE KOSMETYCZNYM – ZADBAJ O DETALE!

Procedury w gabinecie kosmetycznym - co powinny zawierać? Jak je tworzyć? Jak poprawić jakość obsługi i zatrzymać klientki?

W ferworze codziennej pracy często zapominamy jak wielkie znaczenie mają szczegóły. Rzeczy pozornie nieistotne, które w rzeczywistości mogą zdecydować o tym, czy klient zostanie z Tobą na stałe. Sprawdź na co uważać w codziennej pracy i jakie detale warto uwzględnić tworząc procedury regulujące pracę w gabinecie. Dowiedz się jak tworzyć procedury w gabinecie kosmetycznym!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

16) JAK BUDOWAĆ LOJALNOŚĆ KLIENTEK GABINETU KOSMETYCZNEGO?

Lojalność klientek gabinetu kosmetycznego - jak ją budować? Jak sprawić, żeby klientki zostawały w gabinecie i nie korzystały z usług konkurencji?

Co zrobić w sytuacji, w której nieustannie rosnąca w siłę konkurencja zabiera Ci klientów? Inwestować w reklamę, czy może spróbować odzyskać dawne klientki oraz wzmocnić lojalność osób, która aktualnie korzystają z Twoich usług? Jak zwiększyć lojalność klientek gabinetu kosmetycznego?

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

17) RECEPTA NA ODSTRASZENIE KLIENTEK! (POTWIERDZONA SKUTECZNOŚĆ)

Muahahahaha.. tak zwykle zaczyna się horror. Mój horror rozpoczął się inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć co wspólnego mają moje wakacje ze stroną internetową Twojego gabinetu kosmetycznego i obsługą klienta, przeczytaj koniecznie!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

18) SKĄD BRAĆ LEGALNE ZDJĘCIA DO REKLAM GABINETU KOSMETYCZNEGO?

Czy jesteś pewna, że zdjęcia, które wykorzystujesz do promowania swojego gabinetu kosmetycznego w sieci są legalne? Skąd brać estetyczne zdjęcia do reklam, których wykorzystanie nie narazi Cię na problemy prawne? Dowiedz się i uniknij naprawdę kosztownych kłopotów!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

19) JAK SKUTECZNIE DOTRZEĆ DO NOWYCH KLIENTEK NA FACEBOOKU?

Jak dobrze znasz swoje potencjalne klientki? Wiesz co lubią, gdzie bywają, jakie mają zwyczaje? Taka wiedza pozwoli Ci naprawdę skutecznie pozyskiwać na Facebooku nowe klientki! Dowiedz się jak to zrobić!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

20) POST PRAWDA, FAKE NEWSY I CONTENT MARKETING W GABINECIE KOSMETYCZNYM

content marketing w gabinecie kosmetycznym

Jeśli sprawisz, że klientki Ci zaufają i będą Cię traktować jak eksperta, zyskasz naprawdę dużą i stabilną przewagę nad konkurencją! Jak tego dokonać? W świecie, w którym nikt nie potrafi odróżnić faktów od opinii, najlepszą metodą skutecznej reklamy gabinetu kosmetycznego jest content marketing, czyli dzielenie się wiedzą i budowanie eksperckiego wizerunku!

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ!

To by było na tyle! 😉 Dziękuję Ci serdecznie za każdy przeczytany tekst, dziękuję Ci że czytasz moje artykuły i aktywnie uczestniczysz w rozwoju mojego bloga! Mam głowę pełną pomysłów i mogę się oficjalnie zadeklarować, że za kolejne 3 lata, będzie tej wiedzy co najmniej drugie tyle! 😉

Masz jakieś specjalne życzenia co do tematów artykułów? Pisz w komentarzu! 🙂

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym