Nasza akcja „BEZPIECZNY GABINET” powoli dobiega końca, dlatego postanowiłam zgromadzić w jednym miejscu wszystkie publikowane przez nas bezpłatne artykuły i filmy. Trochę tego było – teraz masz wszystko w jednym miejscu – możesz wracać do tych materiałów w dowolnej chwili! 🙂

Zestawienie składa się z 3 części:

  • CZĘŚĆ I – Uprawnienia do wykonywania zabiegów (artykuł i video),
  • CZĘŚĆ II – Zabezpieczenie gabinetu przed roszczeniami klientek i innymi problemami prawnymi (2 artykuły i 3 video),
  • CZĘŚĆ III – Postępowanie w przypadku problemów prawnych (artykuł i video).

Materiały stworzyłam wspólnie z radcą prawnym, byłym sędzią, dr nauk prawnych Markiem Koennerem, który od lat broni kosmetyczki i kosmetologów w sprawach sądowych.

CZĘŚĆ I – Uprawnienia do wykonywania zabiegów

1) 5 największych mitów związanych z uprawnieniami kosmetyczek i kosmetologów

Przeczytaj artykuł o 5 największych mitach związanych z uprawnieniami kosmetyczek i kosmetologów! Znajdziesz go TUTAJ.

Czy kosmetyczki i kosmetolodzy mogą przerywać ciągłość skóry, wykonywać iniekcje, stosować wyroby medyczne i czy naprawdę potrzebne są nowe przepisy regulujące te kwestie? Wszystko znajdziesz w ARTYKULE.

2) Kto może wykonywać zabiegi mezoterapii?

Pora na trochę praktyki! Kto może legalnie wykonywać zabiegi mezoterapii? Odpowiedź znajdziesz w poniższym filmie:

Dodatkowe materiały:


CZĘŚĆ II – Zabezpieczenie gabinetu przed roszczeniami klientek i innymi problemami prawnymi

1) Dokumentacja zabiegowa w gabinecie beauty – co MUSISZ wiedzieć?

Co najczęściej umyka naszej uwadze podczas tworzenia dokumentacji zabiegowej w gabinecie beauty? Co konkretnie powinno znaleźć się w wywiadzie, informatorze i zgodzie na wykonanie zabiegu kosmetycznego? Sprawdź!

dokumentacja zabiegowa w gabinecie beauty

Infografika – dokumentacja zabiegowa w gabinecie kosmetycznym

2) Jak wybierać szkolenia, które zwiększą zabezpieczenie prawne Twojego gabinetu?

W przypadku wielu nowoczesnych zabiegów, nie wystarczy wiedza zdobyta w szkole kosmetycznej czy na studiach. Musisz dokształcać się na specjalistycznych szkoleniach. Jakie szkolenia wybierać, żeby rzeczywiście zdobyć odpowiednie kompetencje, a w razie problemów prawnych móc udowodnić, że byliśmy przygotowani do wykonania danego zabiegu? O tym w filmie – zapisie FB LIVE z grupy Gabinet kosmetyczny od zaplecza.

3) Kto ponosi ryzyko? Klientka, czy osoba wykonująca zabieg kosmetyczny?

Ryzyko związane z powikłaniami po wykonaniu zabiegu kosmetycznego – kto i w jakiej sytuacji je ponosi? Jaką odpowiedzialność bierze na siebie osoba prowadząca gabinet i z drugiej strony klientka? Od czego to zależy? Odpowiedź znajdziesz w ARTYKULE.

kto ponosi ryzyko

4) Zabezpieczenie gabinetu beauty na wypadek powikłań

Jak przygotować gabinet kosmetyczny na wypadek wystąpienia powikłań  po wykonaniu zabiegu kosmetycznego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym filmie: 

5) BŁĘDY w gabinecie beauty, które doprowadzają do problemów PRAWNYCH

Kolejny materiał to film (zapis FB LIVE) o najpopularniejszych BŁĘDACH, które popełniają właściciele i pracownicy gabinetów, przez co narażają się na PROBLEMY PRAWNE z klientkami.

Dodatkowe materiały:


CZĘŚĆ III – Postępowanie w przypadku problemów prawnych

1) Błąd w sztuce i powikłanie – czym się różnią?

Różnica między błędem kosmetycznym a powikłaniem po zabiegu kosmetycznym ma KOLOSALNE znaczenie. Niestety mnóstwo osób w prywatnych, branżowych i medialnych dyskusjach myli ze sobą te pojęcia lub wręcz używa ich zamiennie! Przeczytaj koniecznie, na czym polega różnica między błędem i powikłaniem! Przeczytaj ARTYKUŁ.

błąd w sztuce kosmetycznej i powikłanie po zabiegu kosmetycznym

2) Jak wygląda proces o odszkodowanie w sprawach związanych z zabiegami BEAUTY?

Jak wyglądają procesy sądowe w sprawach o odszkodowania związane z zabiegami BEAUTY. Sprawdź, czy wychwycisz wszystkie 13 błędów, które zostały popełnione w omawianej sprawie! 😉

Dodatkowe materiały:

Jeśli zastanawiasz się, który z materiałów najbardziej Ci się przyda, zerknij do TEGO artykułu, w którym je porównuję i wskazuję, dla kogo konkretnie stworzyliśmy daną pozycję.

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym