W sklepie są już dostępne wszystkie 3 nowe e-booki, które powstały w ramach akcji BEZPIECZNY GABINET. Wszystkie trzy o prawnych aspektach prowadzenia gabinetu beauty. Być może zastanawiasz się, która z nowych pozycji najbardziej Ci się przyda – która najlepiej sprawdzi się w Twojej konkretnej sytuacji? Postanowiłam zrobić małe porównanie – bez opisów poszczególnych e-booków, bo to masz w sklepie. Skupiłam się wyłącznie na RÓŻNICACH między nimi i opisie OSÓB, które najbardziej skorzystają z lektury wybranej pozycji.

Pierwsza, podstawowa informacja – e-booki są trzy:

Nie bez powodu na grafice widzisz strzałki, bo każda kolejna pozycja jest rozszerzeniem wiedzy, którą znajdziesz w poprzedniej.

E-book Inwazyjne zabiegi estetyczne – kto może je wykonywać? to kopalnia wiedzy i wreszcie konkretna odpowiedź na to, jakie zabiegi możesz wykonywać w gabinecie kosmetycznym zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem.

Tego e-booka polecamy osobom, które:

 • mają własne gabinety,
 • planują otworzyć własny gabinet,
 • pracują u kogoś i chcą mieć pewność, że działają zgodnie z prawem,
 • chcą wrócić do zawodu po przerwie i nie wiedzą, w jakim zakresie mogą się szkolić,
 • uczniów i studentów, którzy są na początku swojej drogi zawodowej i zastanawiają się, jaki kierunek specjalizacji wybrać.

Po lekturze pierwszego e-booka wiesz, co możesz robić, ale również, że przy wykonywaniu bardziej inwazyjnych zabiegów musisz zastosować się do szeregu wymogów, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo prawne.

I właśnie o tych wymogach jest drugi e-book Jak się zabezpieczyć przed roszczeniami klientek?

Analizujemy szczegółowo temat dokumentacji klientki, dokumentacji zabiegowej, mówimy o wywiadzie, informatorach zabiegowych, zgodzie na zabieg, szkoleniach, procedurach sanitarnych, udzielaniu pierwszej pomocy, ubezpieczeniach… Korzystając z wieloletniego doświadczenia Marka Koennera, który jest radcą prawnym, byłym sędzią, dr nauk prawnych oraz który od lat broni kosmetyczki i kosmetologów w sprawach sądowych, zwracamy uwagę na aspekty, które nie są powszechnie znane, a „wychodzą” dopiero w przypadku problemów z klientką, kiedy na uzupełnianie zaległości jest już zwykle za późno…

Tego e-booka polecamy osobom, które:

 • prowadzą własne gabinety,
 • chcą zwiększyć bezpieczeństw wykonywanych zabiegów i ograniczyć ryzyko wystąpienia problemów prawnych,
 • wykonują bardziej inwazyjne zabiegi, choć prawda jest taka, że nawet po najprostszym zabiegu może dojść do powikłań, więc wiedza zawarta w e-booku przyda się wszystkim,
 • pracują u kogoś w gabinecie i chcą się upewnić, że wszystko działa tak jak trzeba – warto pamiętać, że jeśli nie pracujesz na umowę o pracę (tylko na umowę zlecenie lub na działalności), to w przypadku problemów możesz odpowiadać w takim samym zakresie jak właściciel gabinetu.

Wiesz, co możesz robić i wiesz, jak to robić, żeby ograniczyć ryzyko powikłań, błędów, żądań zwrotu pieniędzy, odszkodowania itd.

Teraz pora na najmniej przyjemną, ale wcale nie mniej ważną część. W trzecim e-booku Problemy prawne w gabinecie beauty – poradnik kryzysowy dostajesz mnóstwo konkretnych informacji, popartych przykładami z konkretnych spraw sądowych, na temat postępowania w kryzysowych sytuacjach.

Klientka zgłasza reklamację, jest niezadowolona z efektu zabiegu, żąda zwrotu pieniędzy, odszkodowania, zadośćuczynienia, pisze o Tobie negatywne opinie w internecie, wystąpiło powikłanie, popełniłaś błąd… Podpowiadamy, co zrobić w każdej z tych sytuacji, żeby nie wpędzić się w jeszcze większe kłopoty. Jeśli sprawa jest poważna, prędzej czy później pewnie zgłosisz się do prawnika, ale zanim to nastąpi można (pesymistycznie) z niewiedzy znacznie pogorszyć swoją sytuację lub (optymistycznie) rozwiązać sprawę polubownie i nie narażać się na wieloletnie procesy, straty wizerunkowe i duże koszty. Właśnie o tym jest trzeci e-book Problemy prawne w gabinecie beauty – poradnik kryzysowy, do którego dodatkowo dołączamy wzory pism, które pomogą Ci samodzielnie załatwić wiele spraw, również takich, w których ktoś oskarża Cię, że nie miałaś prawa wykonać danego zabiegu.

Tego e-booka polecamy osobom, które:

 • mają własny gabinet i chcą się zabezpieczyć na wypadek wystąpienia awaryjnych sytuacji – wiedzieć, czego nie robić, żeby w razie problemu nie pogorszyć swojej sytuacji,
 • mają problem z klientką i potrzebują szybkiej, konkretnej pomocy,
 • pracują u kogoś w gabinecie i chcą zyskać wiedzę na temat zachowania w trudnych sytuacjach – tak jak pisałam wyżej, jeśli pracujesz na umowę zlecenie lub na działalności, możesz odpowiadać w podobnym stopniu, jak właściciel gabinetu.

Podsumowując z trzech nowych e-booków dowiadujesz się kolejno:

 • co możesz robić,
 • jak to robić, żeby ograniczyć ryzyko problemów prawnych,
 • co zrobić, jeśli jednak dojdzie do kryzysowej sytuacji.

Czyli jeszcze raz tak bardziej życiowo:

 • Czy mogę zgodnie z prawem wykonać zabieg np. mezoterapii igłowej? (pierwszy e-book)
 • Jak się przygotować do wykonywania tego zabiegu, o jakie dokumenty zadbać, jakie procedury wdrożyć? (drugi e-book)
 • Jak się zachować, jeśli po tym zabiegu dojdzie do powikłania i np. dostaniesz wezwanie na policję? Jakie dowody na swoją obronę zebrać? Jak rozmawiać z klientką, żeby nie dać jej argumentów, które wykorzysta przeciwko Tobie? (trzeci e-book)

Materiały uzupełniające

W sklepie oprócz trzech opisanych wyżej e-booków pojawiły się również inne materiały. Chciałabym więc powiedzieć Ci jeszcze dwa zdania na temat tego, w jaki sposób te materiały są związane z e-bookami.

Aby w praktyce realizować zalecenia z drugiego e-booka (Jak się zabezpieczyć przed roszczeniami klientek?) potrzebujesz wzorów dokumentów: wywiadu, informatora zabiegowego i zgody na zabieg. Być może masz swoje wzory przygotowane przez prawnika i nie chcesz kupować naszych. Właśnie dlatego, wstawiliśmy te materiały do sklepu jako osobne produkty:

Osobno są dostępne również Procedury sanitarno-higieniczne – dokładnie z tego samego powodu. Gabinety, które funkcjonują od dawna mają już pewnie własne wzory. Jeśli jeszcze ich nie masz lub dopiero zaczynasz, koniecznie to uzupełnij!

Podsumowując:

Oprócz pojedynczych produktów dodatkowo są dostępne 2 pakiety BEZPIECZNY GABINET w wersji PODSTAWOWEJ i ROZSZERZONEJ. Poniżej, na koniec jeszcze krótkie podsumowanie ich zawartości:

PAKIET PODSTAWOWY

PAKIET ROZSZERZONY