Pokażmy rządzącym, jakie mogą być skutki zakazania nam wykonywania wielu zabiegów! Z jak dużymi stratami będzie musiał zmierzyć się budżet państwa i ile osób może stracić pracę! Pomóż zebrać te dane! Wypełnij ankietę!

Bez konkretnych danych na temat skutków finansowych ewentualnego zakazu wykonywania wielu zabiegów będzie nam trudno pokazać, jak ważna jest ta sprawa. Właśnie dlatego stworzyłam ankietę, która ukaże pełną skalę problemu. Sprawdzimy, ile gabinetów może zniknąć z rynku, z jak dużym zadłużeniem zostaną takie obiekty, a także ile osób może stracić pracę.

Ankieta jest przeznaczona dla właścicieli gabinetów kosmetycznych. Jeśli nie masz gabinetu, również możesz pomóc, np. przekazując ją swoim koleżankom lub szefowej.

KLIKNIJ TU, ABY WYPEŁNIĆ ANKIETĘ


Ankieta – szacujemy potencjalne straty wynikające z wprowadzenia nowych regulacji

Dlaczego to takie ważne? Pamiętaj, że na polityków najlepiej działają argumenty finansowe. Jeśli pokażemy im jasno, czarno na białym, ile pieniędzy wypłynie z budżetu po zablokowaniu nam wykonywania niektórych zabiegów, to jest szansa, że ktoś się tym przejmie.

Do tego niezbędne są DANE. Niestety nikt takich danych nie zbiera, więc jeśli chcemy je mieć, musimy je sobie zebrać i opracować same.

Już raz przeprowadziłam taką ankietę – pod koniec 2019 roku, po kolejnym wzmożeniu działań lekarzy.

Ankieta bardzo się przydała. Na jej podstawie powstał artykuł (klik), który był cytowany w różnych mediach. Z tych danych korzystały także organizacje branżowe, prowadząc różne rozmowy w obronie naszego zawodu.

Tamte dane jednak nie sprawdzą się do końca w tej chwili, bo:

  • są nieaktualne (pochodzą z 2019 roku, a mamy rok 2022 i zupełnie inną sytuację gospodarczą),
  • dotyczą nieco innej sytuacji – wtedy lekarze twierdzili, że należy zakazać przerywania ciągłości skóry, o sprzęcie również wtedy było, ale połączenie tych tematów wpływa na brak możliwości wykorzystania wielu ważnych, zbiorczych pytań.

Zrobiłam wiec nową, aktualną ankietę:

KLIKNIJ TU, ABY WYPEŁNIĆ ANKIETĘ

W tamtej wzięło udział 1231 właścicieli salonów. Przebijemy to?


Co konkretnie możesz zrobić?

Jeśli masz gabinet: wypełnij ankietę i wyślij link do swoich koleżanek z branży. Udostępnij ankietę na branżowych grupach. Nie udostępniaj jej jednak publicznie, bo nie chciałabym, żeby ewentualny najazd trolli utrudnił nam pracę. Ja pisze o tym publicznie, bo po prostu nie da się inaczej. Niemniej jednak wrzucanie jej publicznie do przypadkowych miejsc na pewno nie ułatwi sprawy.

Jeśli nie masz gabinetu: wyślij link do ankiety swojej szefowej i innym właścicielkom salonów, które znasz.

Jeśli na profilu Gabinetu od zaplecza lub na branżowych grupach zobaczysz post z ankietą, skomentuj go, polub, aby inne osoby z branży mogły go zobaczyć.

UWAGA! W ankiecie zadaję również pytania o pieniądze, np. o to, ile zainwestowałaś w sprzęt. Muszę zadawać takie pytania, bo inaczej nie zbierzemy danych o liczbach, które potrzebujemy. Pamiętaj jednak, że ankieta jest w 100% anonimowa, więc nikt tych informacji nie powiąże z Tobą. Są tam też pytania, które są głównie do mojej wiadomości (i innych osób, które działają), żeby zorientować się w różnych sprawach, także nie wszystko zostanie upublicznione. Tak piszę trochę enigmatycznie, ale jak zobaczysz, będziesz wiedziała, o co chodzi.

Jeśli nie uda się zebrać przynajmniej 1000 odpowiedzi, to wartość danych będzie znacznie niższa. Ten 1000 to takie minimum, żeby osoby z zewnątrz (politycy, media) patrzyły na te wyniki jako na wiarygodne dane obrazujące sytuację w branży.

Ja oczywiście nie jestem profesjonalnym statystykiem, ale już trochę tych ankiet przeprowadziłam. Możemy zamówić profesjonalne badania w jakiejś firmie zajmującej się takimi tematami, ale nie wiem jak Ty, ale ja nie mam kilkunastu tysięcy „na zbyciu”.

Dodam jeszcze, że ankieta to nie jest jedyna aktywność, w którą możesz się włączyć. Mamy także grupę, petycję i inne formy działania opisane w tym artykule.

KLIKNIJ TU, ABY WYPEŁNIĆ ANKIETĘ


Wszystkie artykuły na ten temat znajdziesz w specjalnej BAZIE WIEDZY


Chcesz, żeby powstawało więcej takich tekstów? Zrób zakupy w sklepie Gabinetu od zaplecza lub postaw mi wirtualną kawę – to jedyne źródła finansowania tej strony. Nie mam żadnych współprac ani nie reklamuję żadnych firm. Bez Twojego wsparcia nie będę mogła intensywnie działać.


podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :