Poniżej znajdziesz szybki przegląd wszystkich nowości z 2019 roku. Posortowałam je chronologicznie. Okładki, dwa zdania informacji na temat korzyści dla Ciebie i link do sklepu (kliknij na przycisk pod okładką lub na okładkę), w którym znajdziesz dokładny opis danego produktu.

Sprawdź, czy nie ominął Cię jakiś łakomy kąsek! 😉

Luty 2019 – Planowanie i organizacja

W styczniu (a precyzyjniej mówiąc pod koniec grudnia) pojawiły się sezonowe planery. W związku z tym, że są już nieaktualne i nie ma ich w sklepie (poza zimą), nie będę ich linkować. Zacznę od lutego, czyli od materiałów na temat planowania i organizacji. Co konkretnie?

  • e-book Kobieta, firma i czas, w którym dzielę się z Tobą moimi patentami na sprawną organizację w firmie i w życiu osobistym,
  • zeszyt ćwiczeń do e-booka, w którym rozdział po rozdziale wprowadzamy w Twoje życie całą wiedzę z e-booka,
  • aż 80 gotowców – różnych list zadań do salonu i do domu, które pomogą Ci oczyścić głowę i na bieżąco porządkować mniej i bardziej istotne sprawy.

Marzec 2019 – Bezpieczny Gabinet

W marcu pojawiły się 3 e-booki, które napisałam wspólnie z radcą prawnym Markiem Koennerem. Znajdziesz w nich odpowiedzi na absolutnie wszystkie pytania związane z tym:

  • ko może wykonywać konkretne zabiegi w kontekście wykształcenia, szkoleń, stosowanych produktów (np. wyrobów medycznych) itd.,
  • co zrobić, żeby pracować bezpiecznie – tak, żeby ograniczyć ryzyko błędów, powikłań, reklamacji i związanych z nimi problemów prawnych – w kontekście dokumentacji zabiegowej, szkoleń, ubezpieczenia OC itd.,
  • co zrobić, jeśli takie problemy już się pojawią – często w tych pierwszych emocjach popełniamy błędy, które skutkują pogorszeniem naszej sytuacji – warto przygotować się wcześniej.

Dwa pierwsze e-booki są dostępne również w formie audiobooków

Oprócz wiedzy przygotowaliśmy również gotowce: uniwersalny wywiad przed zabiegiem, uniwersalną zgodę i informatory zabiegowe dla konkretnych zabiegów. Te 3 elementy tworzą spójny system dokumentacji zabiegowej w salonie. Jeśli interesuje Cię ten temat, zajrzyj do artykułu, w którym dokładnie opisuję, o co w tym chodzi – KLIK.

Możesz również skorzystać z gotowych procedur sanitarnych – w sklepie znajdziesz zarówno pakiet (klik), jak i dodane trochę później pojedyncze procedury (jeśli masz część, ale brakuje Ci niektórych elementów).

Serię materiałów BEZPIECZNY GABINET zamykają dwa drobiazgi – lista kontrolna, dzięki której sprawdzisz, czy jesteś przygotowana na ewentualne kryzysowe sytuacje oraz poradnik, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z wykonywaniem zabiegów osobom niepełnoletnim.

Kwiecień 2019 – badanie opinii klientek

Ciężkie tematy załatwione 😉 Pora na chwilę oddechu… Pytałaś kiedyś swoje klientki, co im się podoba w Twoim salonie? Próbowałaś zdiagnozować swoje słabe punkty?

Warto pamiętać, że klientki są nieocenionym źródłem informacji. Jak “wyciągnąć” z nich jak najwięcej? Przygotowałam dla Ciebie e-booka o przeprowadzaniu ankiet oraz gotowca w postaci obszernej ankiety do wykorzystania w salonie. Te materiały miały swoją premierę w kwietniu 2019. 

Chcesz porozmawiać ze mną o swoim salonie, skonsultować wątpliwości lub poprosić mnie o zweryfikowanie Twoich działań reklamowych? W maju 2019 w sklepie pojawiła się możliwość wykupienia wybranych usług indywidualnych. W przyszłości dojdą kolejne. To, co jest dostępne w tej chwili, znajdziesz poniżej. 

Zaznaczam jednak, że nie jest to najtańsza z opcji. Zanim zdecydujesz się na usługę indywidualną, warto dokładnie przejrzeć dostępne w sklepie materiały. Znajdziesz tam mnóstwo wiedzy podanej w przystępnej formie. Będzie to również mniejsza, jednorazowa inwestycja. 

Maj 2019 – Indywidualne wsparcie

Maj c.d. – Nowe listy kontrolne

Pierwszą z kolejnej tury majowych pozycji szczególnie polecam osobom, które dopiero myślą o własnym gabinecie. Listę kontrolną Jak wybrać lokal na gabinet możesz wykorzystać do zrobienia wstępnego rozeznania, selekcji ofert, a także zabrać ją na tzw. oglądanie 🙂

Druga lista przyda się już absolutnie wszystkim: i obecnym, i przyszłym właścicielom salonów. To szybki przegląd najważniejszych aktów prawnych,  które musisz znać lub przynajmniej wiedzieć, że istnieją, jeśli chcesz prowadzić salon zgodnie z prawem.

Maj c.d. – Wzory dokumentów na trudne sytuacje

Pamiętasz e-booka Problemy prawne w gabinecie beauty – poradnik kryzysowy – E-BOOK + WZORY DOKUMENTÓW z marca? Wyciągnęliśmy z niego najbardziej przydatne wzory pism. Od maja możesz je kupić osobno, jeśli nie jesteś zainteresowana zakupem całego e-booka. 

Czerwiec 2019 – Nowe rozporządzenie sanitarne

Nowe rozporządzenie sanitarne. Co znalazło się w nowym projekcie i przede wszystkim: co to zmienia w stosunku do wcześniejszych przepisów? Na jakie zmiany powinni szykować się właściciele salonów?

Stworzyłam przystępne porównanie obu dokumentów w formie tabelki. Stary przepis, nowy przepis i podsumowanie najważniejszych zmian. Jako że sprawa jest cały czas w toku, czytelnicy e-booka mają bezpłatny dostęp do aktualizacji.

Kupiłaś e-booka i nie dostałaś aktualizacji. Spokojnie, na razie nic się nie zmieniło, więc nie było potrzeby robienia aktualizacji. Cały czas trzymam rękę na pulsie!

rozporzadzenie sanitarne kosmetyczne

Lipiec 2019 – Skuteczna reklama salonu

Pora na mój ulubiony temat, czyli skuteczny marketing salonu!

Co konkretnie przygotowałam?

W e-booku Jak tworzyć skuteczne REKLAMY salonu? znajdziesz mnóstwo wskazówek na temat tworzenia piekielnie skutecznych reklam:

  • co napisać,
  • jak napisać,
  • jakie zdjęcie dodać,
  • jakich kolorów użyć itd.

Chcesz od razu przećwiczyć w praktyce? Nie ma problemu, jest również obszerny zeszyt ćwiczeń. Po jego uzupełnieniu będziesz mieć gotowy zestaw reklam na najbliższe tygodnie, jeśli nie miesiące…

Chcesz uwolnić się od grafika i sama tworzyć piękne reklamy? Potrzebujesz ulotki, wizytówki, a może nowy cennik? To wszystko jesteś w stanie zrobić w kilkanaście minut, no maksymalnie godzinę w darmowym programie. Jest jeden warunek: musisz skorzystać z mojego kursu online Jak zrobić cennik, ulotkę i reklamę gabinetu – szybko, prosto i za darmo! 😉

Jeśli na wszystko brakuje Ci czasu, być może ucieszysz się ze stworzonych przeze mnie szablonów, które poprowadzą Cię za rękę na wszystkich etapach promocji salonu. Problem z wybraniem grupy docelowej, napisaniem oferty dla nowego zabiegu, nie wiesz jak rozplanować swoje reklamy w czasie, a może po prostu chcesz sprawdzić, która z nich zadziałała najlepiej?

Właśnie od tego masz szablony! Odpowiadasz na pytania, wypełniasz tabelki zgodnie ze wskazówkami i wszystko robi się “samo”! Oczywiście możesz je wykorzystywać tyle razy, ile chcesz – nawet do emerytury 😉

W tematach marketingowych również przygotowałam dla Ciebie listy kontrolne, które uzupełniają informacje opisane w materiałach wspomnianych powyżej.

Uznałam, że nie ma sensu pisać e-booka na temat miejsc, w których możesz się reklamować lub materiałów promocyjnych, które powinnaś przygotować. To by było klasyczne wodolejstwo. Lista kontrolna jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Dzięki takiej formule mogłam Ci przekazać znacznie więcej wskazówek!

Sierpień – Październik 2019

W ramach promocji opisywanych wyżej materiałów o reklamie przygotowałam 3-dniowe wyzwanie. Postanowiłam wstawić je również do sklepu – pojawiło się w sierpniu. Siłą rzeczy nie jest to kompendium wiedzy marketingowej, ale szybki przegląd przez wszystkie kluczowe tematy wraz z ćwiczeniami, które pomogą wdrożyć te informacje w praktyce. Jeśli w tej chwili nie stać Cię na droższe materiały, jest to naprawdę fajna alternatywa szybkie na rozkręcenie salonu.

Z kolei w październiku nagrałam i wstawiłam do sklepu mocno rozbudowany wykład z jednej z branżowych imprez. Opowiadam w nim, jak zorganizować kampanię reklamową nowego zabiegu od A do Z. Również nie jest to kompendium wiedzy, ale znajdziesz tam naprawdę dużo cennych informacji. Polecam jako kolejną, niskobudżetową alternatywę dla e-booka i kursu online. 

Listopad 2019 – Aktualizacja e-booka o postępowaniu z odpadami w salonie

W związku ze zmianami w prawie i ogromnym zainteresowaniem tematem BDO pod koniec listopada zaktualizowałam e-booka właśnie na temat postępowania z odpadami w salonie. W tamtym okresie wiele rzeczy nadal jeszcze było niejasnych (ostatnie zmiany w prawie miały miejsce zdaje się 31 lub 31 grudnia), dlatego w tym roku czeka mnie kolejna aktualizacja. 

Osoby, które kupiły e-booka, mają wszystkie newsy na specjalnej, zabezpieczonej stronie. Tam również pojawi się kolejna aktualizacja, myślę, że jeszcze tej wiosny 🙂 Oczywiście dla wszystkich, którzy kupili nadal bezpłatnie 🙂

Grudzień 2019 – Kurs online o tym, jak się wyróżnić na rynku i zbudować trwałą przewagę konkurencyjną

2019 rok zakończyłam z naprawdę solidnym przytupem! Mogę powiedzieć z ręką na sercu, że kurs Jedyny taki salon! Strategia liderki na lokalnym rynku, który pojawił się właśnie w grudniu, to najbardziej “zaawansowana” pozycja w sklepie.

Szczególnie polecam ambitnym managerom, którzy chcą stworzyć nie zwykły, dobrze funkcjonujący salon, ale salon-petardę, który wymiecie z rynku całą konkurencję! 😉

jedyny taki salon - strategia liderki na lokalnym rynku - okladka

To by było na tyle! 😉

Która z ubiegłorocznych nowości podoba Ci się najbardziej? Jeśli chcesz wiedzieć, co szykuję na początek bieżącego roku, zerknij TUTAJ 😉

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym