Zaproś firmy, z którymi współpracujesz na spotkanie dotyczące nowych regulacji prawnych, które mogą skutkować ograniczeniem możliwości wykonywania wielu zabiegów w gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych.

W ostatnim artykule (klik) opowiadałam Wam o spotkaniu, które odbyło się m.in. z udziałem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”. Jednym z naszych ustaleń było to, że jest potrzeba zorganizowania dużego spotkania z producentami i dystrybutorami kosmetyków i sprzętu działającymi w naszej branży.

Tematów, w których trzeba pilnie interweniować, jest naprawdę dużo:

  1. Lista zabiegów, które mogą zostać zakazane (“katalog procedur medycyny estetycznej”) (klik), stanowisko Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie (klik i klik).
  2. Konsekwencje wprowadzenia Ustawy o wyrobach medycznych  (opiszę wkrótce). 
  3. Prace nad zmianą definicji świadczenia zdrowotnego – sam pomysł został opisany już jakiś czas temu (klik), bieżące informacje można znaleźć w artykułach, które linkowałam w punkcie pierwszym (klik i klik),
  4. Nowe programy kształcenia kosmetologów, nad którymi obecnie trwają prace (ten temat również jest opisany w artykułach linkowanych wyżej – klik i klik oraz w starszych tekstach do przejrzenia tutaj)
  5. Projekt ustawy o zawodzie kosmetologa (opiszę wkrótce).

Tylko współpraca całego środowiska, w tym również firm, które obsługują gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne, może dać nam szansę na wypracowanie pozytywnych dla nas rozwiązań.


Już wkrótce spotkanie z firmami!

Prześlij tę informację do swojego dystrybutora. Zapytaj, czy zna wymienione wyżej tematy, czy podjął jakieś działania, które mogłyby nam pomóc, czy ma wypracowane stanowisko w tej sprawie itd.

Zaproś go do udziału w spotkaniu, na którym omówimy kluczowe tematy i zastanowimy się nad możliwościami wspólnego działania. Organizacją spotkania zajmuje się Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka” i redakcja czasopisma LNE

Termin spotkania zostanie ustalony wspólnie z firmami zainteresowanymi udziałem, Firmy zainteresowane udziałem w spotkaniu zachęcamy do zgłaszania się do Stowarzyszenia e-mail: sekretariat@przyjaznakosmetyka.org, tel.: 885 888 704.


Chcesz wesprzeć moją pracę w obronie gabinetów? Zrób zakupy w sklepie Gabinetu od zaplecza lub postaw mi wirtualną kawę. Za każde wsparcie bardzo dziękuję!


Wszystkie artykuły na ten temat znajdziesz w specjalnej BAZIE WIEDZY.


podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :