Tylko do 19 lipca mamy czas na przedstawienie własnych propozycji zmian w nowym rozporządzeniu sanitarnym dla gabinetów beauty! Sprawdź, jak możesz oddać głos w kluczowych dla siebie sprawach!

Wspólnie poprawmy absurdalne zapisy nowego Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnohigienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej!

Wysłałam list do Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego z mnóstwem pytań odnośnie nowego projektu rozporządzenia (klik). W rozmowie telefonicznej z przedstawicielką Głównego Inspektoratu Sanitarnego ustaliłyśmy, że prześlę jeszcze raz ten sam materiał, ale nie w formie pytań, ale w formie propozycji konkretnych rozwiązań, których życzymy sobie jako branża kosmetyczna. Stąd pomysł na

akcję #zrobmysobieprzepisy!

Gdzie szukać informacji?

Zanim przejdziesz dalej, obejrzyj koniecznie zapis lajwa, w którym dokładnie wyjaśniam, o co chodzi i co będziemy robić:

Zajrzyj również do nowej BAZY WIEDZY, w której umieszczam wszystkie artykuły na temat nowego rozporządzenia.

W skrócie: na grupie Gabinet kosmetyczny od zaplecza przeprowadzimy szereg ankiet, które pomogą nam stworzyć wspólne stanowisko i zaproponować Ministerstwu najkorzystniejsze dla nas rozwiązania.

Linki do wszystkich głosowań w jednym miejscu!

W tym artykule będę stopniowo uzupełniać linki do kolejnych ankiet, bo wiadomo, że newsy na Facebooku żyją tylko kilka minut, a ważne jest, żeby każda z Was miała możliwość wypowiedzieć się w ważnych dla siebie sprawach. Możecie tu zaglądać, przechodzić do kolejnych ankiet i oddawać swój głos. Sprawę musimy zamknąć przez 19 lipca, bo właśnie do tego dnia można zgłaszać uwagi do projektu rozporządzenia.

Pomyślimy też o jakimś zbieraniu podpisów lub grupowym wysyłaniu tego samego pisma, ale to do rozważenia na dalszym etapie.

W opracowaniu całości od strony prawnej pomoże nam Marek Koenner, który jest radcą prawnym, byłym sędzią, dr nauk prawnych, specjalistą w zakresie prawa medycznego i kosmetycznego, autorem bloga legalnygabinet.pl oraz współautorem książek i wzorów dokumentów z serii BEZPIECZNY GABINET, które znajdziesz w sklepie Gabinetu od zaplecza.

LISTA GŁOSOWAŃ I DYSKUSJI

Stopniowo będą się pojawiać kolejne. Zapisz sobie koniecznie tę stronę!

(linki nie zadziałają, jeśli nie jesteś członkiem grupy Gabinet kosmetyczny od zaplecza na Facebooku – upewnij się, że do niej należysz)

Temat: obowiązkowe szkolenia ze sterylizacji

 • głosowanie w sprawie obowiązkowych szkoleń ze sterylizacji (klik),
 • drugie głosowanie na temat obowiązkowych szkoleń ze sterylizacji (klik),
 • dyskusja na temat drugiego głosowania w sprawie obowiązkowych szkoleń ze sterylizacji (klik),
 • ostateczne (trzecie) głosowanie nad gotową propozycją zmian dotyczących obowiązkowych szkoleń ze sterylizacji (klik),

Temat: inne wymogi związane z przeprowadzaniem sterylizacji w gabinecie:

 • dyskusja na temat wielkości i lokalizacji stanowiska do sterylizacji w gabinecie (klik),
 • głosowanie nad zmianą zapisu odnoście wielkości i lokalizacji stanowiska do sterylizacji (klik),
 • dyskusja na temat częstotliwości wykonywania testów biologicznych (klik),
 • głosowanie nad częstotliwością wykonywania testów biologicznych (klik),
 • dyskusja na temat potrzeby stworzenia listy narzędzi, które powinny być sterylizowane (klik),
 • głosowanie nad potrzebą stworzenia listy narzędzi, które powinny być sterylizowane (klik),

Co jeszcze możesz zrobić, żeby być na bieżąco?

 • dołącz do grupy Gabinet kosmetyczny od zaplecza na Facebooku (klik),
 • zapisz się na newsletter (klik),
 • zapisz się na powiadomienia (klik),
 • śledź profil Gabinetu od zaplecza na Facebooku (klik).

Chcesz wspomóc akcję finansowo?

Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz więcej, zerknij proszę do SKLEPU.

Mam tam mnóstwo przydatnych materiałów na temat pozyskiwania klientek, zarządzania gabinetem i kwestii prawnych. Moja aktywność w sprawie rozporządzenia wyłączyła mnie w dużej części z normalnej pracy, a tu są 2 pieczenie przy jednym ogniu: Ty dostajesz cenne materiały, które pomogą Ci przenieść Twój gabinet na wyższy poziom, a ja mogę poświęcić więcej czasu na walkę o lepsze regulacje prawne 😉

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym