Ile salonów działających w branży beauty będzie pracować w Wigilię? Sprawdź wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie Gabinet kosmetyczny od zaplecza (klik) na Facebooku.

Ile gabinetów beauty będzie pracowało w Wigilię 2022?

W tym roku Wigilia wypada w sobotę, postanowiłam więc rozszerzyć opcje odpowiedzi właśnie o ten aspekt. Klasyczna odpowiedź “NIE PRACUJĘ” mogłaby wprowadzać w błąd, ponieważ mogłyby ją zaznaczyć aż dwie grupy osób: 

  • nie pracuję w Wigilię,
  • nie pracuję w soboty, więc nie pracuję w Wigilię; gdyby Wigilia była w piątek, pracowałabym.

Wyniki tegorocznej ankiety prezentują się następująco:

Cztery stworzone przeze mnie odpowiedzi zebrały odpowiednio:

  • zwykle pracuję w sobotę, ale w Wigilię nie będę – 45%,
  • nie pracuję w sobotę, ale w Wigilię i tak nie miałam zamiaru pracować – 31%,
  • pracuję w Wigilię – 6%.

Grupowiczki dodały jeszcze dwie dodatkowe opcje (zwykle blokuję taką możliwość, ale tym razem biję się w piersi – umknęło mi to w przedświątecznym zamieszaniu 😉 ):

  • nie pracuję w Wigilię, ale nie dlatego, że to Wigilia, tylko dlatego, że zapisani klineci zwykle odwoływali wizyty w ostatniej chwili – 2%,
  • niezależnie kiedy wypada, nigdy nie pracuję w Wigilię – 16%.

To w końcu TAK czy NIE?

Gdybyśmy spróbowały wyciągnąć z tych wszystkich odpowiedzi klasyczne “TAK” i “NIE”, wyglądałoby to następująco:

Aż 94% gabinetów nie będzie pracowało w Wigilię 2022. Pracę w tym dniu zadeklarowało jedynie 6% właścicieli gabinetów.


Jak to wyglądało w poprzednich latach?

Takie ankiety przeprowadzam już od kilku lat. Czy w tym czasie coś się zmieniło? Zerknijmy na wyniki z 2016, 2019, 2020 i 2021 roku: 

ile salonow pracuje w wigilie

Okazuje się, że z roku na rok coraz chętniej robimy sobie wolne w Wigilię. Na pytanie, czy w tym roku będziesz pracować w Wigilię, “NIE” odpowiadało kolejno 77% (2016), 88% (2019), 91% (2020), 93% (2021) I 94% (2022) specjalistów.

Pracę w Wigilię deklarowało w ostatnich latach 23% (2016), 12% (2019), 9% (2020), 7% (2021) I 6% (2022) osób biorących udział w ankiecie.

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :