Co się wydarzyło na drugim spotkaniu z Radą Przedsiębiorców działającą przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców? Zobacz video z zapisem posiedzenia.

Dnia 25 lipca odbyło się drugie spotkanie z Radą Przedsiębiorców działającą przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Tematem ponownie były regulacje prawne, które mogą ograniczyć możliwość wykonywania niektórych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. 

Na pierwszym spotkaniu, które możesz obejrzeć w tym artykule ustaliliśmy, że kolejny raz spotkamy się w większym gronie – z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Zdrowia – resortów, które biorą udział w tworzeniu nowych regulacji. Pierwotnie spotkanie było zaplanowane na 4 lipca, ale w ostatniej chwili zostało odwołane i przeniesione na 25 lipca.

Oprócz przedstawicieli Rady Przedsiębiorców, MZ, MRiT i mnie, byli obecni również przedstawiciele Izby Kosmetologów oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii “Przyjazna Kosmetyka”, które wchodzą w skład Koalicji Dla Bezpieczeństwa i Rozwoju Kosmetologii.


Kluczowe ustalenia

Na pierwszym spotkaniu, na którym przedstawiłam Radzie Przedsiębiorców nasze problemy doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie kolejnego spotkania właśnie z przedstawicielami ministerstw, którzy będą mogli odnieść się do naszych obaw, przedstawić aktualny stan prac nad regulacjami itd.

Niestety, tego założenia nie udało się zrealizować, bo przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, który został zaproszony, nie był osobą, która na co dzień zajmuje się najbardziej interesującymi nas sprawami. 

Pojawiła się jednak bardzo pozytywna informacja, mianowicie Ministerstwo Rozwoju i Technologii zobowiązało się do prowadzenia prac nad ustawą o zawodzie kosmetologa. Wcześniej w sejmie pojawił się taki projekt, ale był to projekt poselski, który utknął w “zamrażarce”. W związku z tym, że tematem zajęło się samo ministerstwo, jest szansa, że w tej sprawie będzie się coś działo.

Pełny zapis posiedzenia możesz zobaczyć na dole artykułu.


Co jeszcze działo się na spotkaniu?

Na poprzednim posiedzeniu mówiłam głównie ja. Teraz akurat złożyło się na tyle niefortunnie, że w tym samym dniu miałam instalację nowego pieca, co wiązało się z koniecznością wiercenia itd. Poprosiłam więc wcześniej nasze organizacje branżowe, żeby tym razem przejęły pałeczkę (na poprzednim spotkaniu nie byli obecni, bo w tym samym czasie mieli spotkanie w MZ). 

Mój sprytny plan zburzył przewodniczący zespołu, który przywołał przesłane przeze mnie materiały (możesz je zobaczyć w tym artykule) i poprosił o ich streszczenie 😅 Streściłam więc w akompaniamencie wiertarki, wytłumaczyłam się i poprosiłam o zabranie głosu pozostałych. 

Później głos po kolei zabierali wszyscy uczestnicy, było trochę dyskusji, ciekawych wątków i małych zgrzytów. Wszystko możesz zobaczyć na poniższym nagraniu.

Korzystając z chwilowej ciszy postanowiłam zadać przedstawicielowi Ministerstwa Zdrowia kilka “trudnych pytań”, ale niestety w związku z tym, że nie był on wtajemniczony w temat, nie udało mi się uzyskać wielu konkretów.

Te same pytania z pewnością zadam na kolejnym posiedzeniu.


Pełny zapis przebiegu posiedzenia


Co dalej?

Kolejne spotkanie z Radą Przedsiębiorców odbędzie się 5 sierpnia. Miejmy nadzieję, że tym razem padnie więcej konkretów.

Chcesz, żebym dalej zajmowała się tą sprawą? Tylko od Ciebie zależy, ile uda mi się zrobić. Zostań moją patronką na Patronite, postaw mi wirtualną kawę lub zrób zakupy w moim sklepie. Im więcej wsparcia, tym więcej czasu na działanie! 💪

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :