Dziś wieczorem na profilu Izby Kosmetologów na Facebooku pojawił się post z następującą informacją:

Efektem wyczerpującej rozmowy dotyczącej specyfiki naszego zawodu jest WPISANIE SPECJALISTÓW BRANŻY BEAUTY do rozporządzenia na listę zawodów SZCZEGÓLNIE DOTKNIĘTYCH pandemią związaną z koronawirusem.

Do posta była dołączona grafika z zapowiedzią Minister Rozwoju o planach odgórnego zamknięcia salonów.

Screen posta z profilu Izby Kosmetologów na Facebooku

Post ten wzbudził spore zamieszanie, dlatego zmieniono dołączoną do niego informację na następującą:

Szanowni Państwo,
apel Izby Kosmetologów nie został bez odpowiedzi. Dzisiaj skontaktowała się z nami Pani Minister Jadwiga Emilewicz.

Podczas rozmowy poruszyliśmy istotne kwestie dotyczące specyfiki naszego zawodu i określiliśmy wspólnie naszą branże jako szczególnie dotknięta pandemią związana z koronawirusem.

Wyjaśniając chcemy JEDNOZNACZNIE PODKREŚLIĆ, że Izba Kosmetologów nigdy NIE postulowała o zamykanie naszych działalności.

Nasza rozmowa z panią minister Jadwigą Emilewicz ukierunkowana była przede wszystkim na prośbę o znalezienie najkorzystniejszych rozwiązań i form mających na celu utrzymania płynności finansowej i działalności w ramach branży beauty.

Cytat Pani Minister Emilewicz, który widnieje w grafice to słowa Pani Minister PRZED rozmową z przedstawicielami Izby.

Izba nie proponowała żadnych rozwiązań prawnych. CZEKAMY WSZYSCY NA PROPOZYCJE ZE STRONY MINISTERSTWA.

Pani Minister Jadwiga Emilewicz
dziękujemy za konstruktywną rozmowę i kontakt z Pani strony.

Przesłałam do Izby prośbę o więcej informacji w tej sprawie, bo pytałyście, jakie mogłoby być praktyczne znaczenie takich rozwiązań i czy wiązałyby się one z dodatkową pomocą państwa:

Aktualizacja 2020-03-31: Omawiany wyżej post Izby Kosmetologów został usunięty.

W sprawie ewentualnego, odgórnego zamykania salonów pojawiło się w ostatnich dniach mnóstwo kontrowersji, dlatego postanowiłam nagrać lajwa na ten temat, na którym odnoszę się również do innych bieżących wydarzeń:

Aktualizacja 2020-03-31: Na profilu Izby Kosmetologów pojawiły się dziś dodatkowe wyjaśnienia dotyczące wczorajszych informacji.


Więcej informacji na ten temat znajdziesz w BAZIE WIEDZY.

baza wiedzy koronawirus salon beauty baner
podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :