Będzie naprawdę krótko, bo na blogu macie już mnóstwo informacji na ten temat – nieustająco polecam BAZĘ WIEDZY, w której znajdziesz wszystko!

Dzisiejszy news jest taki, że Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów zostało dziś oficjalnie opublikowane!

Dokładny opis zmian, które wprowadza to rozporządzenie znajdziesz TUTAJ.

W skrócie: opakowania po kosmetykach i innych produktach (np. środkach do dezynfekcji) są już od dziś oficjalnie zwolnione z wpisu do BDO. I te ze zwykłymi kodami, i te z kodami niebezpiecznymi – z tym, że te ostatnie w ściśle określonych ilościach, czyli:

  • 0,2 [Mg]/rok dla kodu 15 01 10*, czyli 200 kg rocznie,
  • 0,05 [Mg]/rok dla kodu 15 01 11*, czyli 50 kg rocznie.

Po szczegóły odsyłam do wspomnianego artykułu.

Znów w skrócie:

Rejestrować muszą się tylko salony, które wytwarzają odpady medyczne.

Jeśli nie wiesz, czy wytwarzasz odpady medyczne, przeczytaj artykuły z BAZY WIEDZY, a szczególnie polecam ten.

Otwieramy szampana! Nie tylko ze względu na sylwestra! 😉

Dodam jeszcze (po raz setny już chyba), że jeśli masz pytania dotyczące BDO, to na wszystkie znajdziesz odpowiedź w BAZIE WIEDZY. Naprawdę nie ma sensu do mnie pisać na priv w tej sprawie, bo i tak w odpowiedzi podsyłam linki. Narobiłam się jak wół naprawdę, żeby napisać te wszystkie artykuły. Nie znajdziesz bardziej obszernego i jednocześnie bardziej rzetelnego źródła wiedzy na ten temat. Wiem, bo pisząc te artykuły „przeczytałam cały internet” 😉

P.S. Przypominam, że w sklepie jest dostępny e-book Postępowanie z odpadami w gabinecie kosmetycznym – czytelnicy e-booka mają dostęp do tajnej strony z bieżącymi informacjami, W najbliższych dniach stworzę kolejną bezpłatną aktualizację, w której te kilkadziesiąt stron wiedzy zgromadzonej w ostatnich artykułach z bieżącymi newsami streszczę i poukładam w przystępnej formie. Jeśli kupisz e-booka, to oczywiście aktualizację z dokładnie opisanymi i uporządkowanymi wymogami dostaniesz za darmo.

Aktualne zamieszanie z BDO to tak naprawdę tylko fragment tematu – prowadząc gabinet, powinnaś znać również inne aspekty tego tematu. Więcej informacji o e-booku znajdziesz TUTAJ.

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym