Kosmetologom odmówiono udziału w posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia, która dyskutowała o możliwości zakazania nam wykonywania wielu zabiegów. Dlaczego znowu rozmawia się o nas bez nas?

Dziś odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, którego tematem było Rozpatrzenie informacji na temat stosowania wyrobów medycznych w medycynie estetycznej. Posiedzenie zaczęło się od wymienienia przez lekarzy zabiegów, których kosmetolodzy ich zdaniem nie powinni wykonywać.

Od lat trwa spór, które zabiegi zaliczają się do kosmetologii, a które do medycyny estetycznej – temat ten szeroko omówiłam już w wielu artykułach – wszystkie są zebrane TUTAJ.

W trakcie obrad komisji trwała intensywna dyskusja, co powinien robić kosmetolog, a kto lekarz. Dyskusja, która odbyła się między lekarzami a posłami. Gdzie są kosmetolodzy?

Okazuje się, że kosmetologom odmówiono udziału w tym posiedzeniu!

Pani Beata Wątorowska, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”, reprezentująca Koalicję Dla Bezpieczeństwa i Rozwoju Kosmetologii, w skład której wchodzi również Izba Kosmetologów. tak komentuje całą sprawę:

Koalicja dla bezpieczeństwa i rozwoju kosmetologii poprosiła o udział w Sejmowej Komisji Zdrowia na temat “Rozpatrzenie informacji na temat stosowania wyrobów medycznych w medycynie estetycznej”. Otrzymaliśmy taką odpowiedź:

Szanowna Pani,
uprzejmie informujemy, że Pan Przewodniczący Komisji Tomasz Latos ostatecznie nie wyraził zgody na udział Państwa przedstawiciela.
Informujemy również, że posiedzenie Komisji nie dotyczy kwestii ustawy o wyrobach medycznych.
Z poważaniem,

Jakub Stefański
sekretarz Komisji

DLACZEGO?
Po raz kolejny mówi się o kosmetologach ograniczając ich prawa bez możliwości zabrania głosu, zwłaszcza, że wbrew zakładanemu tematowi dyskusja bardzo często dotyczyła właśnie kosmetologów.

TO JEST SKANDAL!

W pełni zgadzam się z panią Prezes. To nie pierwszy raz, kiedy rozmawia się o nas bez nas! Czy ktoś w końcu to nagłośni? Dlaczego tak duża grupa zawodowa nie ma prawa nawet wypowiedzieć się w swojej sprawie?!


Na koniec warto dodać, że na samym posiedzeniu padło wiele ważnych wypowiedzi, które wymagają szerszego komentarza. Omówię wszystko w najbliższych dniach.


Chcesz, żebym dalej zajmowała się tą sprawą? Twoje wsparcie pozwoli mi tworzyć pisma, brać udział w spotkaniach, nagłaśniać temat i szukać wsparcia. Zostań moją patronką na Patronite, postaw mi wirtualną kawę lub zrób zakupy w moim sklepie. To od Ciebie zależy, ile uda się zrobić.

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :