Co zrobić, żeby efektywnie zdobywać nowych klientów, realizować własne pasje i jednocześnie mieć czas na codzienne obowiązki? Dowiedz się jak usprawnić swoją pracę i podejmować mądre decyzje!

Prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego, fryzjerskiego lub SPA jest bardzo absorbujące i jednocześnie stresujące. Martwisz się o to, czy za kilka miesięcy nadal będziesz mieć klientów, zastanawiasz się nad wprowadzeniem nowych zabiegów, bywa, że nie masz czasu na podstawowe czynności… Jak w tym wszystkim znaleźć jeszcze czas na relaks i własny rozwój? Jak podejmować mądre decyzje dotyczące rozwoju gabinetu, nie obawiając się o nieustannie rosnące koszty? Pora odstawić na chwilę na bok ukochaną kosmetykę i spojrzeć na siebie jak na właścicielkę biznesu! Małego, owszem, ale jednak biznesu. Myślisz czasami o sobie w ten sposób?

Rozwój gabinetu kosmetycznego a Twój rozwój osobisty

Szkolenie? A może nie masz już siły? Nowości ciekawią, ale jak na to wszystko znaleźć czas… Podstawowym błędem wielu osób prowadzących własne gabinety jest ograniczanie swojego rozwoju zawodowego do spraw związanych wyłącznie z wykonywanymi na co dzień czynnościami. Nie masz na nic czasu? Sięgnij po lekturę, która pomoże Ci się lepiej zorganizować! Nie masz czasu na lekturę? Wybierz się na szkolenie o takiej tematyce!

Czy wiesz, że praktycznie w każdym mieście organizowane są darmowe szkolenia dofinansowane z funduszy unijnych dla osób prowadzących działalność gospodarczą? Czasami wystarczy tylko jeden dzień przymusowego urlopu, żeby zupełnie inaczej spojrzeć na swoje życie zawodowe i osobiste… Marketing, PR, zarządzanie czasem, efektywność osobista, obsługa klienta, techniki negocjacji – to tyko niektóre z tematów szkoleń, które znajdziesz w specjalnych wyszukiwarkach. Jedynym wysiłkiem z Twojej strony jest wypełnienie kilku dokumentów i przyjście na szkolenie. Resztę dostajesz za darmo.

Lista stron, na których możesz szukać ciekawych – darmowych i płatnych szkoleń organizowanych w twoim regionie:

  • http://www.inwestycjawkadry.info.pl
  • http://www.szkolenia24h.pl
  • http://edustacja.pl
  • http://darmoweszkolenia.com/

Wiele firm zajmujących się np. marketingiem internetowym organizuje darmowe seminaria dla przedsiębiorców. To doskonała okazja do nabycia nowej wiedzy, która pomoże ci podejmować mądre decyzje dotyczące reklamy gabinetu, ale również nawiązać wiele, niekoniecznie branżowych kontaktów! Kto wie, być może właśnie na takim seminarium poznasz właścicielkę pobliskiej siłowni, do której bez skutku nosiłaś ulotki od kilku miesięcy? Nie obawiaj się wyjść do ludzi! Śledź na bieżąco to, co dzieje się w twoim mieście i staraj się uczestniczyć w różnych imprezach. Sama organizuj małe eventy! Pamiętaj, że relacje nawiązywane w takiej niezobowiązującej atmosferze, zazwyczaj są najbardziej owocne!

Zastanów się co możesz zlecić

Nie rób wszystkiego sama! To droga donikąd… Im więcej bierzesz na swoje barki, tym mniej efektywnie wykonujesz wszystkie zadania! Zastanów się czy naprawdę wszystko co robisz, musisz robić sama? Może część zadań możesz zlecić pracownikom? Może poprosisz o pomoc kogoś bliskiego? Jeśli jesteś bez reszty zaabsorbowana codziennymi obowiązkami, ciężko będzie ci wpaść na rewolucyjny pomysł, który przyciągnie do gabinetu kosmetycznego nowe klientki.

Nie obawiaj się korzystać z nowych rozwiązań! Może pora wyrzucić notes i zdecydować się na dokumentację elektroniczną? Po co ręcznie wysyłać newsletter, jeśli możesz to zrobić jednym kliknięciem przy pomocy specjalnego programu? W jakim celu marnować pół dnia na przypominanie klientkom o wizycie, jeśli program może to zrobić za ciebie? Żyjemy w XXI wieku i mamy do dyspozycji naprawdę dużo narzędzi, które wykonują za nas najbardziej mozolne i monotonne czynności. Przy pomocy kilku nowinek technicznych, które wcale nie kosztują aż tak dużo, możesz każdego dnia zaoszczędzić naprawdę sporo czasu! Czy wykorzystasz go na nowe szkolenie, domowe sprawy, czy po prostu odpoczynek – to zależy już wyłącznie od ciebie! Rzecz w tym, żebyś to właśnie ty decydowała o tym jak gospodarujesz swoim czasem! Nie płyń z prądem, zacznij sama kreować swoją rzeczywistość!

Wybrane narzędzia, które pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu:

  •  osobisty organizer – program komputerowy z kalendarzem, listą zadań, przypomnieniami – możesz wybrać taki, który oferuje możliwość pracy w chmurze i zapewnia stały dostęp do notatek w telefonie, będziesz mogła zapisywać wszystkie pomysły i sprawy do załatwienia, nie zaprzątając nimi niepotrzebnie myśli,
  • program do zarządzania salonem – kalendarz rezerwacji, dokumentacja zabiegów, automatyczne przypomnienia wysyłane do klientek przez sms – to wszystko bardzo usprawnia pracę, minimalizuje ryzyko pomyłek i pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu w skali miesiąca,
  • program do wysyłki mailingu – oprócz błyskawicznej wysyłki oferuje wiele nowoczesnych narzędzi przydatnych w marketingu internetowym – twoje reklamy zaczną przyciągać do gabinetu naprawdę dużo klientek.

Tekst został opublikowany w czasopiśmie kosmetycznym NAJWSPANIALSZE

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym