Przeczytaj co o kosmetyczkach, kosmetologach i fryzjerach piszą media! Sprawdź jakie działania sprawią, że o Twoim gabinecie zrobi się głośno! W ramach ciekawostki, oderwania się od pracy, relaksu przy kawie lub jako źródło inspiracji. Dzisiaj pierwszy artykuł z mojego nowego cyklu „PISZĄ O NAS”.

Czasami pozytywnie, czasami negatywnie, ale zawsze z morałem! Sprawdź co robić, żeby stać się pozytywną bohaterką mediów – to wspaniała i nie wymagająca wielkich nakładów forma promocji! Sprawdź czego nie robić, żeby nie narazić się na negatywny odbiór – zamiast popełniać własne błędy, ucz się na błędach innych. Każdego miesiąca będę robić dla Ciebie bardzo specyficzny przegląd informacji medialnych. Wyszukam tylko te, które w bezpośredni sposób odnoszą się do naszej branży – kosmetycznej i fryzjerskiej. Będę pisać o sprawach poważnych i nie poważnych, czasami z przymrużeniem oka. Biegnij po kawę i przyjemnej lektury!

Wszystkie poniższe newsy ukazały się w ogólnodostępnych mediach w październiku 2016 roku.

Masz dość zmagań z konkurencją? Portal superbiz.pl radzi jak otworzyć własny gabinet fryzjersko-kosmetyczny. Być może już wkrótce przybędzie kolejny gabinet w Twojej okolicy 😉 Na końcu artykułu podano przykładowe wyliczenia – ile pieniędzy potrzeba na otwarcie i pierwsze miesiące działania salonu. Co o nich sądzisz? Ja mam wrażenie, że robił je wyjątkowy optymista! 😉 Chcesz przeczytać więcej? Kliknij na LINK do pełnego artykułu.

Kolejna okazja do weryfikacji teorii w praktyce to tekst, który ukazał się na portalu Poradnik pracownika – szczegółowe omówienie zawodu kosmetyczki – edukacji i możliwych do uzyskania zarobków. Zgadza Ci się? 😉 Cały artykuł znajdziesz TUTAJ.

Apropo zawodu kosmetyczki… Pani kosmetolog i pan kosmetolog. Pani kosmetyczka, a pan – kosmetyczek, kosmetyk?! Z takim dylematem na co dzień mierzy się Łukasz Czerniewski. Pod linkiem fajny materiał z Dzień dobry TVN (link) o mężczyznach wykonujących typowo kobiece zawody. Panu kosmetyczce (?) towarzyszy pan brafitter i pan położny. P.S. Pan Łukasz jest kosmetologiem, ale pan kosmetyczka brzmiało chyba bardziej medialnie 😉
Mężczyzn kosmetologów jest chyba coraz więcej, czy ktoś z Was zna mężczyznę pracującego na stanowisku kosmetyczki? Jak zwracają się do niego klientki?

Oczyszczanie twarzy w wersji damskiej i męskiej – czy te dwa zabiegi mają w Twoim gabinecie różne ceny? Jak informuje farmacja.pl, kobiety statystycznie płacą o 7 proc. więcej niż panowie za identyczne, choć różnie sprofilowane produkty. Dotyczy to nie tylko leków, ale również artykułów higienicznych i kosmetyków. Ta różnica w cenie w podobnych produktach dla kobiet i dla mężczyzn została nazwana „RÓŻOWYM PODATKIEM”. Czy różnica w cenie jest uzasadniona? Manicure damski jest rzeczywiście bardziej „materiałochłonny” niż manicure męski… Więcej o różowym podatku i kobiecie, która postanowiła z nim walczyć TUTAJ.

Doświadczenie – cenny atut!

Ile lat pracujesz w zawodzie? 5, 10 czy może 15 lat? Czujesz się czasami znużona pracą? W Warszawie jest fryzjerka, która prowadzi swój salon od 50 lat – obecnie już 4 pokolenia klientek! Jakby tego było mało, pani Janina Książek twierdzi, że nigdy się nie reklamowała – to najlepszy dowód na siłę rekomendacji!
Tutaj LINK do całego artykułu.

Jeszcze dłuższym (o rok) stażem może pochwalić się pan Janusz Dembiński. Jesteś ciekawa jak wyglądał salon fryzjerski w okresie PRL-u? Cały artykuł przeczytasz TUTAJ.

Z przymrużeniem oka…

Robiłaś ostatnio maseczkę jakiemuś ważnemu prezesowi? A może znany polityk wpadł się do Ciebie ostrzyc? Radio Wrocław donosi, że jeden z tamtejszych ważnych samorządowców zapłacił za wizytę u fryzjera firmową kartą. Jeśli nie chcesz bliskich spotkań z prokuraturą, strzeż się nie strzyż polityków! 😉
Chcesz przeczytać więcej? Kliknij na LINK do pełnego artykułu.

Zrób coś dobrego i przy okazji promuj swoje usługi!

Ryan Griffin fryzjer ze Stanów Zjednoczonych zorganizował w salonie, w którym pracuje fantastyczną akcję, mającą zachęcić dzieci do czytania. Każde dziecko, które w trakcie strzyżenia przeczyta fragment książki, otrzyma (a właściwie jego rodzic) specjalną zniżkę – czytamy na portalu tvn24.pl. Cel akcji szczytny, ale i promocja do pozazdroszczenia. Oprócz nagłośnienia sprawy w mediach na całym świecie, salon bardzo zyskał w oczach lokalnej społeczności. Sąsiedzi zaczęli nawet przynosić do fryzjera książki dla dzieci! Masz pomysł na podobną akcję w swoim salonie? Chcesz przeczytać więcej? Kliknij na LINK do pełnego artykułu.

Okazuje się, że wielkie serce to cecha nie tylko fryzjerów zza oceanu. W październiku dotarły do nas informacje o trzech polskich fryzjerach, którzy swoją pasję postanowili połączyć z działalnością społeczną i charytatywną. Pierwszy z nich, Franek Hurny postanowił prowadzić szkolenia zawodowe dla osób wykluczonych. Irena Kubara-Kootstra, fryzjerka z Opola strzygła za darmo podopiecznych opolskiej fundacji “Dom”. Trzecia osoba, to Daniel Traut, który pobił fryzjerski rekord Polski (strzygąc około 300 osób w ciągu doby), żeby zebrać pieniądze na leczenie chorego na glejaka mężczyzny.
Aby przeczytać oryginalne artykuły kliknij na nazwiska fryzjerów.

Miała miejsce również jedna wspólna akcja kosmetyczek i fryzjerek przeprowadzona w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach dla rodziców małych pacjentów. Chodziło o to, żeby chociaż na chwilę pomóc rodzicom oderwać się od kłopotów i dodać im sił do walki z ciężką chorobą pociech. Więcej o akcji w artykule na stronie radia Eska – TUTAJ.

Brakuje mi fajnych przykładów kosmetyczek i kosmetologów organizujących ciekawe akcje społeczne lub charytatywne. Jeśli bierzesz udział w takim projekcie pochwal się tym koniecznie! Daj przykład innym, zainspiruj… Jeśli pomagasz w ramach swojej działalności, warto się tym pochwalić!

Media lubią ludzi sukcesu!

Wróćmy jednak do rekordów fryzjerskich… Pewna fryzjerka z Rosji w 12 godzin wykonała aż 315 fryzur. Biorąc pod uwagę dokonania naszego rodaka, pewnie nikogo by to specjalnie nie zdziwiło. Jest jednak jedno ale. Anna Mikhailova, bo o niej mowa, ma aż 10-centymetrowe tipsy! Co więcej, kobieta twierdzi, że paznokcie pomagają jej w pracy. Jeśli któraś z Twoich klientek będzie marudzić, że nie ma pojęcia jak TAKIMI paznokciami pozbiera monety pod kościołem (przetestowane – nie da się) albo wciśnie spłuczkę w toalecie, masz argument, który powinien ją przekonać! 😉 LINK do artykułu.

Kolejny news z Rosji dotyczy polskiej fryzjerki z Wrocławia. Marta Robak z Mistrzostw Świata we Fryzjerstwie Artystycznym organizowanych w Moskwie przywiozła 2 medale: złoty w Hair Extensions i brązowy w Total Look – czytamy na stronie Gazety Wrocławskiej. Chcesz przeczytać więcej? Kliknij na LINK do pełnego artykułu.

Okazja do pochwalenia się swoimi umiejętnościami była również na Targach Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA. Dziennik Bałtycki pisze o laureatach plebiscytu Mistrzowie Urody – nagrody odebrały kosmetyczki, styliści paznokci, lekarze medycyny estetycznej i fryzjerki. LINK do newsa.

Jeśli znasz inne ciekawe artykuły o osobach z naszej branży, podeślij mi koniecznie link. Umieszczę je na pewno w kolejnym zestawieniu! 

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym