Mamy już formalne potwierdzenie, że zakaz pracy dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich, który zgodnie z poprzednim rozporządzeniem obowiązywał do odwołania, obecnie obowiązuje do 19 kwietnia.

W nowym rozporządzeniu Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (klik), czytamy:

§ 8. 1. Do dnia 19 kwietnia 2020 r. ustanawia się czasowe ograniczenie:

1) prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty, działalności: (…)

g) związanej z fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.02.Z),

h) związanej z działalnością salonów tatuażu i piercingu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.09.Z),

i) usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z),

i

§ 9. 1. Ograniczenia, o których mowa w § 8 ust. 1:

1) pkt 1 lit. a–j oraz pkt 2, polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności;

Ponadto:

§ 20. Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 566, 577 i 624).

Czy to oznacza, że salony kosmetyczne i fryzjerskie wkrótce zostaną otwarte?

Skąd ta zmiana? Dlaczego „do odwołania” zamieniło się w „do 19 kwietnia”? Być może ma to związek z ostatnimi zapowiedziami stopniowego odmrażania gospodarki, o których pisałam w tym artykule.

Dziś pojawiły się z kolei medialne „przecieki” potwierdzające, że być może salony kosmetyczne i fryzjerskie wkrótce wrócą do pracy.

W tym artykule opublikowanym na stronie rmf24.pl czytamy:

W pierwszej fazie mają zostać otwarte także salony fryzjerskie i kosmetyczne, ale do zakładu będzie mogła wejść ograniczona liczba klientów.

Zmiany mają być zgodne z zasadą: Jeśli gdzieś uda się zapewnić 2 metry odległości między klientami, to placówka zostanie otwarta.

To, czy plan zostanie wprowadzony w życie od 20 kwietnia, zależy od rozwoju pandemii koronawirusa w kraju. Po świętach rząd ma o tym rozmawiać z ekspertami.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na poświąteczne raporty z informacjami o nowych zakażeniach i związane z nimi decyzje.


Więcej informacji na ten temat znajdziesz w BAZIE WIEDZY.

baza wiedzy koronawirus salon beauty baner
podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :