Gabinet od zaplecza

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz przeprowadziła dziś na profilu ministerstwa na Facebooku transmisję na żywo, podczas której odpowiadała na pytania przedsiębiorców. Padły ważne zapowiedzi dla właścicieli salonów kosmetycznych!

UWAGI: spisywałam ze słuchu wypowiedź na żywo, stąd momentami nie do końca gramatyczne brzmienie, ale nie chciałam nic modyfikować w tej wypowiedzi; tam, gdzie jest „(…)” były jakieś nieistotne wstawki, żarciki, więc tego już nie spisywałam.

Pani Minister powiedziała:

Branża beauty, branża fryzjerska, branża kosmetyczna pyta, jakie jest stanowisko. Z jednej strony są to usługi, z drugiej Główny Inspektor Sanitarny, sanepid zaleca, że w takich warunkach pracy nie można zachować wszystkich środków bezpieczeństwa (…)

Ja rozumiem, że dla Państwa teraz tak naprawdę, dla pań pewnie najczęściej, teraz zacznie się sezon. Rozmawiałam z Głównym Inspektorem Sanitarnym i chcemy przygotować dla Państwa, bo to nie jest tak, że tego typu salony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, są z mocy rozporządzenia zamknięte. Rozmawialiśmy i chcemy przygotować taki katalog niezbędnych (warunków – mój dopisek) do spełnienia przez dany salon, żeby salon mógł być otwarty, żeby świadczył takie usługi. Ja jestem pewna, że to jest możliwe.

Panie kosmetyczki to są te osoby, których do higieny przekonywać na pewno nie trzeba. Te wzmożone środki, które będą niezbędne, związane z dezynfekcją wszystkich narzędzi, które panie używają, ale także samego salonu, to panie na pewno rozumieją. Więc przygotowujemy – poprosiłam o to sanepid – taką broszurę, którą będziemy udostępniać w internecie.

Także zachęciłam jedną ze znanych aktorek do tego, aby pomogła nam opowiedzieć o tym, jak taki salon powinien wyglądać, ale też ta jej obecność mam nadzieję, przekona klientki, że w dobrych warunkach, warunkach, które spełniają warunki sanepidu, prowadzenie takiej działalności jest możliwe (…)

Przygotowujemy dla Państwa taką broszurę. Wiem, że salony, które są na terenie galerii handlowych, które są dzisiaj wyłączone praktycznie z ruchu, mają nieco inne zasady, problemy, natomiast ci wszyscy, którzy są na zewnątrz, wydaje się, że tę działalność mogą nadal prowadzić.

Podczas transmisji Minister odczytała jeszcze jedno pytanie dotyczące salonów beauty:

(…) Klienci nie chcą korzystać z naszych usług, przestrzegając zasady #zostanwdomu. GIS robi sobie z nas żarty, zalecając wykonywanie usług z odległości 1,5 m.

Padła następująca odpowiedź:

Główny Inspektor Sanitarny (…) przygotuje taki manual, który pozwoli Paniom w bezpieczny sposób, uzbrojonym w maseczki, także uzbrajając w maseczki klientów, prowadzić swoją działalność.

Nasuwa mi się pytanie: skąd weźmiemy te maseczki, skoro nawet w szpitalach ich brakuje i jak wykonać peeling lub maskę klientce z maseczką… Nie pozostaje nam chyba jednak nic innego, jak czekać na te zalecenia…


Więcej informacji na ten temat znajdziesz w BAZIE WIEDZY.

baza wiedzy koronawirus salon beauty baner
podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Anna Wydra-Nazimek - Gabinet od zaplecza
mgr kosmetolog, specjalistka do spraw marketingu i zarządzania w branży beauty. Właścicielka firmy NEZA Group zajmującej się doradztwem i wsparciem marketingowym dla firm działających w branży kosmetycznej oraz bloga Gabinet od zaplecza. Autorka kilku tysięcy artykułów publikowanych w najlepszych mediach branżowych, a także kilkudziesięciu e-booków na temat marketingu i zarządzania salonem beauty. Prywatnie żona i mama.

18
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
MonikaAgaSandraAnna Wydra-Nazimek - Gabinet od zapleczaKAMA Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Kasia
Gość
Kasia

Zastanawia mnie co ma znajoma aktorka wspólnego z naszym i klienta bezpieczeństwem. Ta Pani ma nas i nasze klientki za kretynki. Bo celebryka powie, że możemy pracować bezpiecznie i każda z nas jest tak głupia, że uwierzy celebrytce-autorytetowi w kwestii bezpieczeństwa i higieny. Otworzymy, pozarazajmy nasze klientki, siebie i rodziny…

Akacja
Gość
Akacja

Co może rozpuszczona celebrytka wiedzieć o mojej ciężkiej fizycznej pracy ???

Ruda
Gość
Ruda

Drogie Panie
Ja już mam odrost na włosach:( odrost na paznokciach:( .Nie mogę już doczekać się wizyty u Fryziera I Kosmetyczki:)
Zastanawia mnie tylko jeden malutki fakt 😉
Mamy przecież kwarantanne,obowiązek siedzenia w domu 🙂
Do tego skoro salony urody są otwarte ,inne działalności powinny również pracować;)
Moim skromnym zdaniem absurd goni absurd

Lisa
Gość
Lisa

Bez peelingu i maski można się obyć.

Ewa
Gość
Ewa

Nie ma to jak priorytety! (Wiem, że to inna branża, inny minister odpowiedzialny i że każdy jeść musi, ale…) Kobiety w ciąży mają problemy z wykonaniem kluczowych badań, poród rodzinny: ZAPOMNIJ – lekarze i położne tłumaczą się brakiem środków ochrony indywidualnej!
No, ale branża beauty musi działać. Może jeszcze przydziały rękawiczek i maseczek od rząd na to przeznaczy?! 😡

PS. I nie, nie jestem i nie zamierzam być w ciąży.

Joanna
Gość
Joanna

No rzeczywiście teraz najważniejsze są paznokcie i rzęsy bo bez tego nie da się żyć… Ja nie mam sztuczności na sobie i całkiem mi z tym dobrze

Magda
Gość
Magda

Jestem kosmetologiem. Skończyłam 5 lat studiów kierunkowych i i innych studiów w tym też studiów podyplomowych, szkoleń i kursów. Pominę fakt, że wszyscy są wrzuceni do jednego worka (fryzjerzy, barberzy, kosmetyczki, kosmetolodzy, fizjoterapeuci pracujący w hotelowych spa, styliści paznokci, linergiści, podolodzy i inni..) to bierze nas za idiotów bez wiedzy czy wykształcenia. Żaden z kosmetologów czy innych studiujących na uczelni medycznej nie pozwoli sobie na narażenie siebie i swojego klienta. Jesteśmy uczeni odpowiedzialności a cały czas podczas studiów było nam powtarzane jak mantrę, jak różne czynniki mają wpływ na zdrowie i życie klienta i jakie konsekwencje (w tym prawne) one… Czytaj więcej »

Margaret
Gość
Margaret

Co z bzdury z tymi maseczkami, internet jest pełny ogłoszeń i można kupić maseczki każdego rodzaju w dużych ilościach.

Gab masazu
Gość
Gab masazu

Wszystko fajnie, ale co z gabinetami masażu ? Jak my mamy pracować ? Mam klienta ubrać w worek foliowy ? To wszystko to jakaś kpina. Co z wytycznych jak klienci boją się wychodzić z domu….przecież są ograniczenia w niezbędnym poruszaniu…..czy ktoś tutaj myśli rozsądnie, zaprzeczają sami sobie, umiesz liczyć, licz tylko na siebie, nikt nic nam nie da za darmo.

Aneta
Gość
Aneta

Żenujący artykuł. Jeżeli podaje się takie informacje, to cytaty że słuchu nie wystarczą. Tym bardziej takie, które nie są kompletne. Do autorki chciała pani dobrze a wyszło fatalnie.

Moon
Gość
Moon

Najbardziej istotne będzie teraz nadrabianie pokruszonych pazurów i dolepianie odpadających rzęs…. Może wreszcie niech te wszystkie klony wyglądające jak galerianki powrócą do estetycznego wyglądu bez masowego szwędanua się po kosmetyczkach. Ludzie martwią się o życie i zdrowie, a ameby umysłowe jak zawsze tylko pazury, rzęsy i brwi…

Anna winkowska
Gość
Anna winkowska

W dzisiejszym czasie czas na kosmetyczki , salony fryzjerskie powinny być zamknięte!!!!! To my siedzimy w domu , żeby nie stwarzać zagrożenia dla się siebie dla rodziny dla innych ludzi . , a wy chcecie otwierać salony I doprowadzać do zarażenia innych ludzi !!!!Myślę że chyba nie zdjęcie sobie sprawy z niebezpieczeństw ! Serio dziś mamy problem że skóra, bo chcemy poprawić zmarszczki czy włosy pomalować!!! Ludzie opamietajcie się!!!! Ludzie umierają dzień w dzień .w Italii kazy dzień prawie 500 osób!!!

Monika
Gość
Monika

Do usługi będziemy doliczać 20 zł. koszt 2 maseczek.?Przy strzyżeniu męskim to 50% uslugi

KAMA
Gość
KAMA

Należy siedzieć w domu, a nie szukać wirusa w innych miejscach i np. w salonach. Rozwój epidemii przyspieszy zgony i stratę klientek. Lepiej przeczekać te epidemie.

Sandra
Gość
Sandra

Szczerze mówiąc jedna wielka porażka…. Na tą całą wypowiedź i te złote rady aż szkoda komentarza… Ta Pani chyba nigdy nie korzystała z usług kosmetycznych skoro uważa, że jesteśmy w stanie wykonać klientce np zabieg na twarz lub makijaż z maseczką na twarzy u klientki. To może teraz live z instrukcją jak wykonać dany zabieg zgodnie z nowymi zaleceniami?
Juz nie wspomnę nawet o bezpieczeństwie… Zabieg na twarz lub pełną aplikację rzęs ciężko wykonać w 15min i to w odległości 1.5m.
Jest mi wstyd, że takie osoby są na tak poważnych stanowiskach w naszym kraju.
Brak empatii i wyobraźni….
Szkoda słów.

Aga
Gość
Aga

Klientki uzbroić w maseczki. Ciekawe szczególnie przy depilacji brody czy wąsika

Monika
Gość
Monika

Kolejny absurd.to tak jak zostać w domu,ale iść na wybory