Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz przeprowadziła dziś na profilu ministerstwa na Facebooku transmisję na żywo, podczas której odpowiadała na pytania przedsiębiorców. Padły ważne zapowiedzi dla właścicieli salonów kosmetycznych!

UWAGI: spisywałam ze słuchu wypowiedź na żywo, stąd momentami nie do końca gramatyczne brzmienie, ale nie chciałam nic modyfikować w tej wypowiedzi; tam, gdzie jest „(…)” były jakieś nieistotne wstawki, żarciki, więc tego już nie spisywałam.

Pani Minister powiedziała:

Branża beauty, branża fryzjerska, branża kosmetyczna pyta, jakie jest stanowisko. Z jednej strony są to usługi, z drugiej Główny Inspektor Sanitarny, sanepid zaleca, że w takich warunkach pracy nie można zachować wszystkich środków bezpieczeństwa (…)

Ja rozumiem, że dla Państwa teraz tak naprawdę, dla pań pewnie najczęściej, teraz zacznie się sezon. Rozmawiałam z Głównym Inspektorem Sanitarnym i chcemy przygotować dla Państwa, bo to nie jest tak, że tego typu salony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, są z mocy rozporządzenia zamknięte. Rozmawialiśmy i chcemy przygotować taki katalog niezbędnych (warunków – mój dopisek) do spełnienia przez dany salon, żeby salon mógł być otwarty, żeby świadczył takie usługi. Ja jestem pewna, że to jest możliwe.

Panie kosmetyczki to są te osoby, których do higieny przekonywać na pewno nie trzeba. Te wzmożone środki, które będą niezbędne, związane z dezynfekcją wszystkich narzędzi, które panie używają, ale także samego salonu, to panie na pewno rozumieją. Więc przygotowujemy – poprosiłam o to sanepid – taką broszurę, którą będziemy udostępniać w internecie.

Także zachęciłam jedną ze znanych aktorek do tego, aby pomogła nam opowiedzieć o tym, jak taki salon powinien wyglądać, ale też ta jej obecność mam nadzieję, przekona klientki, że w dobrych warunkach, warunkach, które spełniają warunki sanepidu, prowadzenie takiej działalności jest możliwe (…)

Przygotowujemy dla Państwa taką broszurę. Wiem, że salony, które są na terenie galerii handlowych, które są dzisiaj wyłączone praktycznie z ruchu, mają nieco inne zasady, problemy, natomiast ci wszyscy, którzy są na zewnątrz, wydaje się, że tę działalność mogą nadal prowadzić.

Podczas transmisji Minister odczytała jeszcze jedno pytanie dotyczące salonów beauty:

(…) Klienci nie chcą korzystać z naszych usług, przestrzegając zasady #zostanwdomu. GIS robi sobie z nas żarty, zalecając wykonywanie usług z odległości 1,5 m.

Padła następująca odpowiedź:

Główny Inspektor Sanitarny (…) przygotuje taki manual, który pozwoli Paniom w bezpieczny sposób, uzbrojonym w maseczki, także uzbrajając w maseczki klientów, prowadzić swoją działalność.

Nasuwa mi się pytanie: skąd weźmiemy te maseczki, skoro nawet w szpitalach ich brakuje i jak wykonać peeling lub maskę klientce z maseczką… Nie pozostaje nam chyba jednak nic innego, jak czekać na te zalecenia…


Więcej informacji na ten temat znajdziesz w BAZIE WIEDZY.

baza wiedzy koronawirus salon beauty baner
podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :