Zastanawiasz się, który kalkulator najbardziej pomoże Ci w pracy, pomoże najbardziej zwiększyć zyski salonu? Który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby? Przygotowałam dla Ciebie szybkie porównanie moich kalkulatorów. Sprawdź, co w Twojej sytuacji będzie najlepszym wyborem!

Spis treści artykułu – możesz czytać po kolei lub przejść do interesującego Cię działu:

 1. Czy korzystanie z kalkulatorów faktycznie przynosi realne oszczędności? Czym są kalkulatory? (klik)
 2. Jakie kalkulatory są dostępne? (klik)
 3. Po co mam korzystać z kalkulatorów? Do tej pory radziłam sobie bez nich… (klik)
 4. Co konkretnie zyskam, pracując z każdym z kalkulatorów? (klik)
 5. Który kalkulator będzie dla mnie najlepszy? Co mogę wybrać? (klik)
 6. Jak to się w praktyce wykorzystuje? Szybkie wyjaśnienie z pomocą wróżek i księżniczek 😉 (klik)
 7. Dokładne porównanie wszystkich funkcji kalkulatorów – TABELA i przykłady (klik)
 8. Jak to wygląda od strony technicznej? (klik)
 9. Chcesz zajrzeć do wnętrza kalkulatorów? Zobacz filmy! (klik)
 10. Chcesz zaoszczędzić? Zobacz pakiety z kalkulatorami! (klik)
 11. Pytania i odpowiedzi – FAQ (klik)


1. Czy korzystanie z kalkulatorów faktycznie przynosi realne oszczędności? Czym są kalkulatory?

Kalkulatory pomagają Ci tak prowadzić budżet i ustalać politykę cenową Twojego salonu beauty, aby zmaksymalizować Twoje zyski. Najprościej mówiąc, same przeliczają mnóstwo istotnych danych, żebyś:

 • nie musiała wszystkiego liczyć ręcznie, bo jest trudne i zajmuje mnóstwo czasu,
 • podejmowała dobre decyzje, które przełożą się na wyższe zyski salonu – decyzje można podejmować intuicyjnie: albo trafimy, albo nie lub w oparciu o twarde dane: liczby, kwoty, statystyki – takie podejście znacznie zwiększa szanse na sukces,
 • mogła testować różne scenariusze, warianty, np. o ile musiałyby wzrosnąć ceny zabiegów, żeby co miesiąc zostawało Ci 1000 zł więcej na rękę,
 • miała stały dostęp do aktualnych danych – jeśli zmienisz cokolwiek (np. wysokość czynszu), kalkulator w kilka sekund sam wszystko od nowa policzy – zawsze masz pod ręką aktualne informacje praktycznie bez żadnego wysiłku z Twojej strony.

Dlaczego to takie ważne? Przygotowałam dla Ciebie 3 przykłady, które świetnie pokazują, jak drobne decyzje wynikające z analizy danych przekładają się na realne zyski salonu w dłuższej perspektywie!

Naprawdę warto liczyć i analizować! Tym bardziej, jeśli nie wymaga to od nas dużego wysiłku – jak wspomniałam, kalkulatory przeważającą część pracy robią za Ciebie!


2. Jakie kalkulatory są dostępne?

Do tej pory stworzyłam 3 kalkulatory:

 • BeautyCALC – Oblicz ceny zabiegów i sprawdź rentowność salonu beauty – KALKULATOR (klik)
 • KALKULATOR opłacalności zabiegów – które zabiegi najbardziej Ci się opłacają? (klik)
 • KALKULATOR INFLACJI dla salonu beauty – Zyski, ceny zabiegów, koszty (klik)

Który najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji? Sprawdźmy to!


3. Po co mam korzystać z kalkulatorów? Do tej pory radziłam sobie bez nich...

Zacznijmy od szybkiej odpowiedzi na podstawowe pytanie: „po co”? Na poniższej grafice widzisz podstawowe cele każdego z kalkulatorów.


4. Co konkretnie zyskam, pracując z każdym z kalkulatorów?

Co zyskujesz, pracując z kalkulatorami? Zerknij na poniższą grafikę.


5. Który kalkulator będzie dla mnie najlepszy? Co mogę wybrać?

Już na tym etapie widać, że cele są różne, więc różne będzie też zastosowanie kalkulatorów.

Zanim przedstawię Ci kolejny praktyczny przykład, myślę, że warto zerknąć właśnie na przeznaczenie kalkulatorów, czyli krótkie informacje co, dla kogo i w jakiej sytuacji:

Jak wspomniałam, przeznaczenie kalkulatorów jest bardzo różne, ale jest też jedna rzecz, która je łączy. Pewnie zauważyłaś, że na każdej grafice pierwszy punkt brzmi tak samo: prowadzisz gabinet, sporo pracujesz, ale mimo to nie spina Ci się budżet. Z czego to wynika?

Przyczyn gorszej lub po prostu niezadowalającej dla nas kondycji finansowej gabinetu może być wiele. Każdy z kalkulatorów umożliwia nam pracę nad innym aspektem gabinetowego budżetu.


6. Jak to się w praktyce wykorzystuje? Szybkie wyjaśnienie z pomocą wróżek i księżniczek 😉

Kalkulator cen zabiegów (BeautyCALC) to najlepszy produkt na start. Dlaczego? Podstawą pracy z budżetem jest właściwe wycenienie zabiegów. Zbyt niskie w stosunku do kosztów ceny to taki “pacjent wymagający reanimacji”. Nie ma sensu wysyłać go na siłownie, układać mu diety itd., jeśli jest realne ryzyko, że zaraz go stracimy. Pacjent uratowany, ceny zmienione – zapewniają nam wystarczający przychód. Można wziąć się naprawianie pozostałych spraw, które wprawdzie w tej chwili nie zagrażają życiu naszej firmy, ale jeśli je zaniedbamy, to wkrótce zapewne odczujemy tego konsekwencje.

W tym momencie wkracza cały na biało Kalkulator opłacalności zabiegów. Pozostając przy nietypowych porównaniach, nazwijmy go wróżką. Konkretnie wróżką chrzestną Kopciuszka, która potrafi zrobić “coś z niczego”, czyli np. karocę z dyni. My jej dajemy podstawowe dane o zabiegach, a ona “wyczarowuje” nam piękne wykresy, które są przepisem na zwiększenie zyskowności salonu. Przewaga kalkulatora nad wróżką polega na tym, że nie trzeba niczego oddawać tuż przed północą i nie trzeba wychodzić za obcego księcia, żeby zamieszkać w pałacu 😅

Wyjdźmy jednak na chwilę z tego naszego przyszłego pałacu i wróćmy do salonu. Do stworzenia Kalkulatora opłacalności zabiegów zainspirowała mnie aktualna sytuacja gospodarcza. Rosnące koszty dają się we znaki nam wszystkim: i nam i naszym klientom. Wiele salonów dochodzi do ściany – nie ma przestrzeni ani na kolejne podnoszenie cen, ani na dalsze cięcie kosztów. Co zrobić, jeśli znalazłyśmy się w takiej sytuacji? Trzeba lepiej wykorzystać swój czas pracy. Wytypować najbardziej opłacalne zabiegi z uwzględnieniem czasu ich trwania, a następnie postawić na promocję tego, co jest najdroższe, generuje najniższe koszty i trwa najkrócej. Kalkulator prześwietli w tym kontekście całą Twoją ofertę i rozrysuje Ci wszystko na wykresach – próbka poniżej.

kalkulator opłacajlności zabiegów co się opłaca
kalkulator opłacajlności zabiegów co się opłaca
kalkulator opłacajlności zabiegów co się opłaca

Załóżmy, że zastosowałyśmy się do wskazówek naszej kalkulatorowej wróżki. Mamy super zyskowną ofertę i… Dowiadujemy się, że inflacja miesiąc do miesiąca wzrosła nam o 1,5%. Co teraz? Ile jesteśmy stratne? Czy trzeba interweniować, podnosić ceny? O ile wzrosły nam koszty (w ciągu tego ostatniego miesiąca!)? O ile spadła wartość naszych zysków, czyli, o ile mniej możemy kupić teraz za tę samą kwotę, którą dysponowałyśmy miesiąc temu?

Odpalamy nasz Kalkulator inflacji, wpisujemy 1,5 (na miejsce powiedzmy wcześniejszego 0,9) i patrzymy, jak dzieje się magia, chociaż w sumie to nie ma na co patrzeć, bo dzieje się to w mgnieniu oka 😉

Jesteśmy stratne 50 groszy w stosunku do ubiegłego miesiąca? Do przeżycia. Co będzie za miesiąc, za rok, jeśli takie tempo wzrostu inflacji się utrzyma? Widzimy te dane, Minął miesiąc i znów, wpisujemy jedną liczbę i sprawdzamy, o ile teraz jesteśmy stratne. Kolejne 50 groszy, a może tym razem 2 złote? Niby nie dużo, ale razy 7 zabiegów, 21 dni roboczych i 12 miesięcy, wychodzi nam roczna strata 3528 zł. To może jednak już podnieść te ceny, a może zrobić kolejny przegląd oferty i pozbyć się tego, co najmniej opłacalne?

Jak widzisz, każdy z trzech kalkulatorów ma inne zadanie i wszystkie trzy wzajemnie się uzupełniają. To narzędzia, które mają za zadanie pilnować każdej Twojej złotówki. Pamiętaj, że te uciekające złotówki potrafią się niepostrzeżenie gromadzić w naprawdę duże kwoty!

Zostawmy już w spokoju te biedne wróżki, wszak roboty mają co niemiara! Czy wiesz, że z kalkulatorów korzystają już w sumie aż 664 salony beauty w całej Polsce? Wróżkom zdecydowanie należy się chwila wolnego! 😉

Podejrzewam, że chcesz więcej konkretów, więcej mięsa! 😁 Proszę bardzo! 


7. Dokładne porównanie wszystkich funkcji kalkulatorów – TABELA i przykłady

Poniżej znajdziesz dokładne informacje na temat tego, co wylicza każdy z kalkulatorów. Umieściłam je w tabeli podzielonej na trzy części (dla większej przejrzystości tekstu).

Wyjaśnienie oznaczeń z tabeli:

Zastanawiasz się, czym w praktyce różni się np. zielony “ptaszek” od żółtego “ptaszka” albo czym różni się żółty “ptaszek” od żółtego krzyżyka? Pod tabelą omawiam kilka konkretnych przykładów.

Pora na obiecane wyjaśnienia praktycznego znaczenia zastosowanych w tabeli symboli. Przygotowałam dla Ciebie trzy przykłady.


Przykład 1 – Cena zabiegu zapewniająca oczekiwany przez Ciebie miesięczny zarobek

Zacznijmy od wiersza zaznaczonego czerwoną strzałką:

Dla Kalkulatora cen zabiegów (BeautyCALC) oczekiwane przez Ciebie zarobki są kluczowe. To punkt wyjścia do dalszych wyliczeń. “Mówisz” kalkulatorowi, ile chcesz zarabiać, a on tak wszystko liczy, żeby ceny zapewniały Ci właśnie oczekiwany przez Ciebie zarobek. Stąd zielony “ptaszek”.

Dlaczego w tym punkcie pojawia się żółty “ptaszek” przy Kalkulatorze opłacalności zabiegów? Jedną z dodatkowych funkcji tego kalkulatora jest pokazanie Ci symulacji, ile miałabyś miesięcznego zysku (jest to wartość łącznie z podatkiem), jeśli przez cały miesiąc wykonywałabyś tylko jeden zabieg (taka symulacja jest robiona dla każdego z Twoich zabiegów). Sytuacja jest oczywiście raczej teoretyczna, bo w większości przypadków w ofercie mamy co najmniej kilka zabiegów. Symulacja jednak świetnie pokazuje różnice pomiędzy opłacalnością poszczególnych zabiegów.

Wracając do głównego pytania: dlaczego żółty “ptaszek”? Dlatego, że otrzymujesz informację, że w przypadku danego zabiegu, przy aktualnej cenie możesz liczyć na konkretny miesięczny zarobek. Jest to jednak “uboczny skutek” innych wyliczeń i dotyczy każdego zabiegu osobno. Daje nam dużo cennych informacji, jednak jeśli chcemy po prostu powiedzieć: oczekuję 5000 zł miesięcznie, kalkulatorze, pokaż mi ceny zabiegów, to Kalkulator opłacalności zabiegów nam tego nie zrobi – ma inne funkcje i zadania.

Zrobi nam to perfekcyjnie Kalkulator cen zabiegów (BeautyCALC) i dostarczy pełną gamę cen wszystkich zabiegów dostosowaną do naszych oczekiwań – z podatkiem, bez podatku, z prowizją dla pracownika, zapasem na rabaty itd.

W tym przypadku żółty “ptaszek” należy więc traktować jako: dostaniesz trochę informacji na ten temat “przy okazji”, ale to nie jest główna funkcja tego kalkulatora.


Przykład 2 – Precyzyjne wyliczanie kosztów miesięcznych i rocznych

Kolejny przykład:

W Kalkulatorze cen zabiegów (BeautyCALC) baaardzo dokładnie liczymy Twoje koszty. Jest od tego specjalna tabela:

Chodzi o to, żeby z chirurgiczną precyzją wyliczyć, ile tak naprawdę kosztuje Cię prowadzenie gabinetu i wszystko to uwzględnić w wycenie zabiegów. 

W Kalkulatorze opłacalności zabiegów koszty są jedną z danych, które wpisujesz sama. W związku z tym, że myśląc o kosztach salonu, często myślimy o kosztach miesięcznych (zapominając o kosztach jednorazowych i rocznych), w kalkulatorze opłacalności umieściłam pomocniczą tabelkę, która na podstawie Twoich kosztów miesięcznych i pozostałych wyliczy Ci właśnie koszty roczne, a następnie koszty miesięczne (właśnie z uwzględnieniem kosztów jednorazowych, rocznych).

Jak wspomniałam, jest to tabelka pomocnicza, bo w tym kalkulatorze nie interesuje nas szczególnie, ile wydajesz na czynsz, a ile na prąd. Istotna jest ostateczna suma, której później używamy do dalszych wyliczeń. 

Przechodząc do sedna: żółty krzyżyk wynika z faktu, że wprawdzie liczymy te koszty roczne i koszty miesięczne z uwzględnieniem jednorazowych i rocznych, ale są to tylko pojedyncze liczby, które sama musisz wcześniej policzyć (np. korzystając z BeautyCALC). Coś tam więc ten kalkulator opłacalności liczy, ale nie na tyle, żeby dać mu zielonego, czy nawet żółtego “ptaszka”. 

Być może pomyślałaś sobie, że Kalkulator opłacalności zabiegów jest jakiś “gorszy”, bo nie liczy tak ważnej rzeczy, jak koszty 😅

Pamiętaj jednak, że nie taka jest jego rola. Jego zadaniem jest policzenie opłacalności zabiegów i zrobienie Ci świetnych wykresów (próbka poniżej). To trochę tak, jakby powiedzieć, że mechanik samochodowy jest do kitu, bo nie naprawia kranu w kuchni. No nie, mechanik naprawia samochody, a hydraulik krany. Jedno i drugie jest tak samo ważne 😃

kalkulator opłacajlności zabiegów co się opłaca

Przykład 3 – cena zabiegu zapewniająca oczekiwany przez Ciebie miesięczny zarobek

Ostatni przykład:

Kalkulator inflacji bardzo dokładnie liczy nam, o ile trzeba podnieść ceny zabiegów w związku z aktualnym wskaźnikiem inflacji (liczy również wiele innych rzeczy, ale w tym przykładzie koncentrujemy się na cenach). Co więcej, liczy nam to aż na 4 sposoby – każdy ze sposobów ma swoje przeznaczenie, co jest opisane w instrukcji.

Skąd żółty krzyżyk przy Kalkulator cen zabiegów (BeautyCALC)? Ano stąd, że na nim również możemy sobie to policzyć. Kłopot polega na tym, że inflacja ostatnio rośnie nam z miesiąca na miesiąc (później zapewne będzie spadała z miesiąca na miesiąc) – w szybkim tempie rosną nasze rachunki, ceny produktów, z których korzystamy.

Aktualizowanie tego wszystkiego co miesiąc, jest dość czasochłonne. Niczego liczyć nie musimy (bo liczy kalkulator), ale trzeba te nowe kwoty wypisać. Wypisać tylko po to, żeby okazało się, że podwyżka wychodzi nam w wysokości 50 groszy? To bez sensu. Żeby wiedzieć, że to bez sensu, trzeba jednak najpierw to policzyć…

Tutaj z pomocą przychodzi nam właśnie Kalkulator inflacji. Wpisujemy do niego jedną liczbę – aktualną wysokość inflacji, a kalkulator w ułamku sekundy wylicza nam, o ile trzeba podnieść cenę każdego zabiegu (liczba zabiegów) lub o ile trzeba podnieść cenę każdego zabiegu trwającego 15 min, 30 min, 1 godz., 1,5 godz. itd. Wpisujemy jedną liczbę i wyskakuje nam cała masa danych. Patrzymy, czy sytuacja wymaga naszego działania, czy nie i po 5 minutach mamy sprawę zamkniętą. 


8. Jak to wygląda od strony technicznej?

Technicznie rzecz ujmując, kalkulator jest plikiem stworzonym w programie Excel, ale możesz go używać również w innych programach, np. darmowym OpenOffice czy dokumentach Google.

W dokładnie opisanych polach wpisujesz kilka podstawowych liczb, (np. wysokość Twoich kosztów), a kalkulator “robi magię” i wyświetla Ci mnóstwo istotnych danych, np. opłacalną dla Ciebie cenę zabiegu (oczywiście zależnie od tego, który kalkulator wybierzesz – listę funkcji widziałaś w poprzedniej tabelce).

Jeśli cokolwiek zmienisz, wszystko samo przeliczy się na nowo, czyli np. jeśli Twoje koszty wzrosną, kalkulator wyliczy nową cenę zabiegu.

Kalkulator prowadzi Cię za rękę – pokazuje, gdzie co wpisać. Do każdego kalkulatora jest dostępna szczegółowa instrukcja, do której możesz sięgnąć w razie wątpliwości. Dostajesz precyzyjne dane, które pomagają Ci więcej zarobić przy minimum pracy i czasu z Twojej strony!

W poniższej tabelce zebrałam najistotniejsze dane:


9. Chcesz zajrzeć do wnętrza kalkulatorów? Zobacz filmy!


10. Chcesz zaoszczędzić? Zobacz pakiety z kalkulatorami!

Jeśli dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz więcej niż jednego kalkulatora, polecam rozważenie opcji zakupu pakietu z atrakcyjną zniżką.

W sklepie są dostępne 3 pakiety z kalkulatorami:

Kalkulatory dla salonu beauty – PAKIET nr 3

Pakiet zawiera wszystkie dostępne w tej chwili kalkulatory:

 • BeautyCALC – Oblicz ceny zabiegów i sprawdź rentowność salonu beauty – KALKULATOR (klik)
 • KALKULATOR opłacalności zabiegów – które zabiegi najbardziej Ci się opłacają? (klik)
 • KALKULATOR INFLACJI dla salonu beauty – Zyski, ceny zabiegów, koszty (klik)

Kupując w pakiecie, oszczędzasz 24%, czyli 124 zł.

Więcej informacji o pakiecie znajdziesz TUTAJ.

Pakiet cena zabiegu opłacalność zabiegu inflacja - kalkulatory dla salonu beauty

Kalkulatory dla salonu beauty – PAKIET nr 2

Pakiet zawiera dwa kalkulatory:

 • BeautyCALC – Oblicz ceny zabiegów i sprawdź rentowność salonu beauty – KALKULATOR (klik)
 • KALKULATOR opłacalności zabiegów – które zabiegi najbardziej Ci się opłacają? (klik)

Kupując w pakiecie, oszczędzasz 22%, czyli 77 zł.

Więcej informacji o pakiecie znajdziesz TUTAJ.

Pakiet cena zabiegu opłacalność zabiegu - kalkulatory dla salonu beauty

Kalkulatory dla salonu beauty – PAKIET nr 1

Pakiet zawiera dwa kalkulatory:

 • BeautyCALC – Oblicz ceny zabiegów i sprawdź rentowność salonu beauty – KALKULATOR (klik)
 • KALKULATOR INFLACJI dla salonu beauty – Zyski, ceny zabiegów, koszty (klik)

Kupując w pakiecie, oszczędzasz 22%, czyli 77 zł.

Więcej informacji o pakiecie znajdziesz TUTAJ.

kalkulatory dla salonu beauty pakiet

WAŻNE! W najbliższych dniach planuję zmianę cen pakietów. Jeśli chcesz skorzystać z aktualnych, niższych cen, nie warto odkładać zakupów. 

Polecam również zapoznanie się z pozostałymi pakietami, np. e-book + kalkulator. Wszystkie pakiety znajdziesz TUTAJ.


11. Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Jak dokładnie wygląda ten kalkulator? Co to właściwie jest?

Kalkulator to arkusz kalkulacyjny, w którym znajdziesz tabelki z kolorowymi, dokładnie opisanymi polami. Pola przeznaczone do wypełniania dla Ciebie mają inny kolor niż pola, w których pojawiają się automatycznie wyliczone przez arkusz wartości, np. zyski z poszczególnych zabiegów. Dzięki temu praca z kalkulatorami jest bardzo wygodna i intuicyjna.

Wszystko jest dokładnie opisane i liczy się automatycznie – wyskakują Ci gotowe kwoty. 

Od strony technicznej: na podany w formularzu zamówienia adres e-mail otrzymujesz link do pobrania:

 • kalkulatora (“po komputerowemu”: arkusz; “po ludzku”: strona z tabelkami, które same liczą) w siedmiu formatach do wyboru (aby dało się je otworzyć różnymi programami) – np. nowy Excel, stary Excel, darmowy Open Office (OpenOffice Calc), darmowe Arkusze Google,
 • e-booka z instrukcjami w PDF (w przypadku BeautyCALC są jeszcze dodatkowe instrukcje video).

W związku z tym, że plików jest kilka, są one spakowane. Gdybyś potrzebowała instrukcji, jak rozpakować pliki na komputerze, tablecie lub smartfonie, znajdziesz ją w FAQ (klik).


Nie mam Excela – czy będę mogła skorzystać z kalkulatora?

Tak! Kalkulator otrzymujesz w kilku formatach plików – dzięki temu otworzysz go w każdym popularnym programie do arkuszy kalkulacyjnych, np. w darmowych Open Office lub Arkuszach Google.

W e-booku z instrukcjami dokładnie wyjaśniam, co zrobić, jeśli nie masz żadnego programu do arkuszy kalkulacyjnych. Znajdziesz tam również linki do programów, z których można korzystać zupełnie bezpłatnie!


Nigdy nie korzystałam z Excela i innych, podobnych programów. Czy będę umiała to robić?

Oczywiście! Pamiętaj, że tak naprawdę nie będziesz miała żadnych skomplikowanych czynności do wykonania, bo wszystko liczy się automatycznie! Twoim zadaniem jest wpisanie odpowiednich danych w odpowiednie komórki – wszystko jest dokładnie opisane, a pola do wypełniania przez Ciebie są oznaczone pomarańczowym kolorem.

Masz:

 • dokładne opisy tekstowe w treści kalkulatora (każde pole jest opisane),
 • oznaczenia kolorystyczne,
 • e-book w PDF z dokładnymi instrukcjami, grafikami itd. 

Są więc aż 3 pomoce, które ułatwią Ci pracę z kalkulatorem! Tak naprawdę w większości przypadków wystarczą wspomniane na początku opisy pól w kalkulatorze, ale jeśli cokolwiek będzie dla Ciebie niejasne, gorąco zachęcam do przeczytania całego e-booka.


Jakich danych będę potrzebowała, żeby korzystać z kalkulatora?

Poniżej znajdziesz listę danych potrzebnych do korzystania z każdego z kalkulatorów:

1. Dla Kalkulatora cen zabiegów – BeautyCALC (klik):

 • lista kosztów wraz z kwotami (w kalkulatorze jest mnóstwo podpowiedzi i przykładów),
 • liczba godzin pracy z klientkami – Twoja obecność w salonie minus: przerwy, zamówienia, sprzątanie, sprawy księgowe itd.,
 • ceny sprzętów, które masz w salonie i ich orientacyjna żywotność (ilość zabiegów lub lat, po których trzeba je będzie wymienić),
 • oczekiwane przez Ciebie zarobki – ile chcesz mieć co miesiąc z gabinetu,
 • jeśli masz pracowników – dodatkowo: liczba godzin pracy i wysokość wynagrodzenia pracowników.

Trzeba również zastanowić się, ile dni w ciągu roku średnio „przepada” Ci z powodu urlopu, choroby, wyjazdów na szkolenia itd.


2. Dla Kalkulatora opłacalności zabiegów (klik):

 • wysokość Twoich kosztów,
 • Twoja miesięczna lub roczna liczba godzin pracy,

3. Dla Kalkulatora inflacji (klik):

a) niezbędne:

 • aktualna wysokość inflacji (w e-boku pokazuję, skąd ją wziąć) lub dowolna inna wpisana przez Ciebie w celu przetestowania różnych scenariuszy, np. jak będą wyglądały finanse gabinetu, jeśli inflacja wyniesie x,
 • wysokość Twoich kosztów miesięcznych i rocznych – bez szczegółów, po prostu jedna kwota sumująca koszty miesięczne i druga, koszty roczne,
 • wysokość Twoich zysków miesięcznych i rocznych – jak wyżej,

b) opcjonalne:

 • liczba wykonywanych zabiegów średnio miesięcznie, np. 100 zabiegów w miesiącu (potrzebne do 2 i 4 sposobu wyliczania podwyżek zabiegów),
 • liczba godzin pracy z klientkami średnio miesięcznie, np. 140 godzin pracy w miesiącu – chodzi o liczbę godzin, które przeznaczasz na wykonywanie zabiegów, inaczej mówiąc: czas, na którym naprawdę zarabiasz (potrzebne do 3 i 4 sposobu wyliczania podwyżek zabiegów),
 • kwota, o którą wzrosły Twoje koszty gabinetowe i domowe od ostatniej wyceny zabiegów, czyli np. wycenę robiłaś rok temu i od tamtego czasu Twoje koszty firmowe wzrosły o 1200 zł, a koszty prywatne o 1000 zł (potrzebne do 4 sposobu wyliczania podwyżek zabiegów).

Oczywiście najlepiej mieć wszystkie wymienione dane, ale bez tych opcjonalnych można sobie poradzić. Wspominam o tym, bo nie każdy takie rzeczy ma policzone. W takiej sytuacji nie masz się czym martwić. W skrócie chodzi o to, że są 4 sposoby wyliczania wysokości podwyżek cen zabiegów, które mają zniwelować Twoje straty związane z inflacją. Pierwszy z nich nie wymaga wpisywania dodatkowych danych. Trzy kolejne wymagają podania danych opisanych właśnie jako opcjonalne. Jeśli nie masz tego policzonego, to nic się nie stanie – po prostu skorzystasz ze sposobu numer 1.


Czy oferujesz wysyłkę pocztą na jakimś nośniku?

Nie. Wszystkie produkty dostępne w moim sklepie są produktami elektronicznymi (e-booki, kursy online, pdf-y, audiobooki itd.), przesyłanymi do klientów wyłącznie w formie plików do pobrania. Podobnie jest z kalkulatorami.

Jak to dokładnie wygląda? Na podany w formularzu zamówienia adres e-mail otrzymujesz link do pobrania kalkulatora.

W związku z tym, że plików jest kilka, są one spakowane. Gdybyś potrzebowała instrukcji, jak rozpakować plik na komputerze, tablecie lub smartfonie, znajdziesz ją w FAQ (klik).

Wszystko, co otrzymasz, możesz pobrać na komputer, tablet, smartfon i we własnym zakresie zapisać na pendrive, płycie itd. – jeśli masz taką potrzebę.


Czy dostęp do zakupionego pliku jest ograniczony np. czasowo?

Ze względów bezpieczeństwa jest ustawiony limit ilości pobrań i czasowej ważności linku. Jeśli jednak nie zdążysz pobrać materiałów w ciągu miesiąca od zakupu, to wystarczy, że napiszesz do mnie maila, a ja odblokuję Ci możliwość pobierania. Takie zabezpieczenia w przypadku materiałów elektronicznych są niezbędne.

W momencie, w którym pobierzesz plik do siebie na komputer, telefon, tablet, to możesz z niego korzystać do końca świata! Wystarczy więc pobrać zakupiony materiał i problem limitów zupełnie Cię nie dotyczy.


Czy mogę złożyć się na kalkulator z inną właścicielką salonu?

Nie! Kalkulator podobnie jak inne produkty Gabinetu od zaplecza jest objęty prawami autorskimi. Kupując go, możesz z niego korzystać wyłącznie na potrzeby swojego salonu. Nie możesz go wysyłać innym osobom, umieszczać w internecie itp.


Jakie są dostępne metody płatności?

Główną metodą płatności jest Tpay – płatności online, które udostępniają wiele możliwości opłacenia zamówienia:

 • szybkie płatności Blik,
 • klasyczne przelewy online,
 • PayPal – szczególnie przydatny dla osób mieszkających za granicą,
 • karty kredytowe – dostępne po wybraniu PayPal.

Wszystkie płatności dokonywane przez Tpay są księgowane w czasie rzeczywistym – płacisz online i po kilku minutach dostajesz zakupiony produkt na swoją skrzynkę mailową.

Głównym operatorem płatności jest Tpay, a więc w każdej sytuacji najpierw wybierasz Tpay, a następnie:

 • Blik,
 • wybrany bank, jeśli chcesz zapłacić przelewem online – w banku zwykle znajdziesz również ponowną możliwość opłacenia Blikiem lub panel logowania na swoje konto bankowe, aby zapłacić przelewem online,
 • PayPal – jeśli chcesz zapłacić PayPalem, kartą kredytową, Google Pay, Visa Checkout, Masterpass; są tam również niektóre z opcji wymienionych wyżej, np. Blik.

W związku z tym, że sklep jest w pełni zautomatyzowany, preferowaną metodą płatności są płatności online. Jeśli jednak nie chcesz lub nie możesz zapłacić w ten sposób, mogę przesłać Ci dane do zwykłego przelewu. W takiej sytuacji napisz do mnie na adres: ania@gabinetodzaplecza.pl.


Po jakim czasie od złożenia zamówienia dostanę kalkulator?

Wszystkie płatności dokonywane przez Tpay są księgowane w czasie rzeczywistym – płacisz online i po kilku minutach dostajesz zakupiony produkt na swoją skrzynkę mailową. Jeśli robisz przelew w nocy, może się zdarzyć, że w jakimś banku trwa przerwa techniczna i na realizację zamówienia będzie trzeba zaczekać chwilę dłużej.

Gdyby po opłaceniu zamówienia nie dotarł do Ciebie mail, zerknij koniecznie do folderów spam, oferty, powiadomienia itd. na Twojej skrzynce mailowej. Wiadomości niestety czasami tam wpadają.


To już wszystko, co dla Ciebie przygotowałam! 😀

Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie, pisz na ania@gabinetodzaplecza.pl.

Wskakuj na zakupy:

 • BeautyCALC – Oblicz ceny zabiegów i sprawdź rentowność salonu beauty – KALKULATOR – KLIK
 • KALKULATOR opłacalności zabiegów – które zabiegi najbardziej Ci się opłacają?KLIK
 • KALKULATOR INFLACJI dla salonu beauty – Zyski, ceny zabiegów, kosztyKLIK
 • PAKIETY – KLIK
 • wszystkie produkty dostępne w sklepie – KLIK
podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :