Kalkulator kosmetyczny to genialna pomoc w efektywnym zarządzaniu salonem beauty! Z jakich kalkulatorów warto korzystać? Na co zwrócić uwagę? Gdzie znaleźć odpowiednie narzędzia?

Kalkulator kosmetyczny jako narzędzie do ustalania cen usług

Ceny usług kosmetycznych lub fryzjerskich możemy oczywiście liczyć “na piechotę”, ale jeśli chcemy to zrobić porządnie, będzie to spore wyzwanie. Głównie dlatego, że ustalając cenę, trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników, np.:  

  • koszt godziny pracy,
  • stopień obłożenia grafiku,
  • liczbę dni wolnych,
  • liczbę godzin pracy,
  • amortyzację sprzętu itd.

Można oczywiście ograniczyć się do prostego: “koszt produktów + coś dla mnie”, ale wtedy budżet po prostu nie będzie nam się spinał. Zacznie brakować na ZUS, czynsz lub po prostu na naszą wypłatę, bo całe “coś dla mnie” zje nam wszystko, czego nie uwzględniłyśmy na etapie wyceny usług. 

Dobry kalkulator kosmetyczny do ustalania cen usług uwzględnia wszystkie wymienione czynniki i wylicza ceny tak, aby starczyło nam na wszystko i przede wszystkim, żeby co miesiąc zostawała nam solidna pensja – taka, jaką sobie same ustalimy. 

Właśnie tak działa stworzony przeze mnie BeautyCALC. Jeśli szukasz sprawdzonego kalkulatora do ustalania cen, z którego korzysta już kilkaset salonów kosmetycznych i fryzjerskich w całej Polsce, zajrzyj tutaj.


Kalkulator kosmetyczny do ustalania wynagrodzeń pracowników

Kolejnym obszarem, w którym kalkulator kosmetyczny może nam bardzo ułatwić życie i zaoszczędzić sporo czasu jest ustalanie wynagrodzeń pracowników.

Tutaj mamy analogiczną sytuację jak w przypadku ustalania cen zabiegów. Można działać “na skróty”, czyli sprawdzić jakie wynagrodzenia dominują w branży i podobną stawkę zaproponować pracownikowi. Działa to jednak niestety jedynie na krótką metę. Po kilku miesiącach zwykle okazuje się, że budżet przestaje się spinać i zaczyna brakować na wypłatę. Sprawa dodatkowo się komplikuje, jeśli nowy pracownik nie ma pełnego obłożenia grafiku, idzie na L4, urlop itd. Takie rzeczy również należy uwzględniać, ustalając wynagrodzenie pracownika. 

Szukając kalkulatora kosmetycznego do ustalania wynagrodzeń pracowników, warto rozejrzeć się za narzędziem, które uwzględnia m.in.:

  • wszystkie koszty związane z zatrudnianiem i całkowity koszt wynagrodzenia pracownika,
  • dni wolne pracownika (L4, urlop, szkolenia itd.),
  • liczbę godzin pracy i procent obłożenia grafiku,
  • minimalny obrót, który pracownik musi wypracować,
  • różne formy zatrudnienia: umowę o pracę, umowę zlecenie,
  • wysokość ewentualnych prowizji od zabiegu,
  • próg wynagrodzenia, od którego może być naliczana prowizja. 

Wszystkie opisane wymagania spełnia stworzony przeze mnie kalkulator wynagrodzeń dla pracowników salonu beauty. Jeśli należysz do osób, które chcą się naprawdę solidnie przygotować do nowego przedsięwzięcia, jakim jest zatrudnienie nowej osoby, koniecznie zajrzyj tutaj. Nie sztuką jest po prostu kogoś zatrudnić. Chodzi o to, żeby stworzyć nowe miejsce pracy, które będzie solidnie zarabiać na siebie i na Ciebie. 


Kalkulator do zwiększania zysków salonu dzięki optymalizacji oferty zabiegowej

Kalkulator kosmetyczny możemy wykorzystać także do optymalizacji oferty naszego salonu. Już wyjaśniam, o co chodzi. Jesteśmy w pracy przez określoną liczbę godzin. Jeśli chcemy zwiększyć zyski, możemy oczywiście zostawać dłużej, podnosić ceny, zmniejszać koszty, ale w każdym z tych przypadków w końcu dojdziemy do ściany. Nie da się siedzieć w pracy non stop, mieć znacznie wyższych cen niż konkurencja lub pozbyć się wszystkich kosztów. Prędzej czy później obniży się jakość naszych usług, zaczniemy tracić klientki lub wylądujemy w szpitalu.

Jest inna, niedostrzegana przez wielu właścicieli salonów metoda – lepsze wykorzystanie czasu, którym dysponujemy. Porównanie opłacalności poszczególnych zabiegów i postawienie na te, na których zarabiamy najwięcej. Oczywiście ostateczna decyzja co do wyboru zabiegu zależy od klienta, ale możemy przecież:

  • usunąć z oferty zabiegi, które nam się nie opłacają lub na których zarabiamy najmniej,
  • intensywnie promować i eksponować zabiegi, na których zarabiamy najwięcej,
  • w osobistych rozmowach polecać klientkom te najbardziej opłacalne dla nas zabiegi.

Tylko że… Musimy wiedzieć, ile zarabiamy na poszczególnych zabiegach z uwzględnieniem:

  • indywidualnego kosztu każdego zabiegu,
  • ceny zabiegu,
  • czasu trwania zabiegu i związanego z nim kosztu godziny pracy salonu.

Chcesz dostać taką analizę swoich zabiegów? Otrzymać przejrzyste tabelki i wykresy, które wskażą Ci jasny kierunek wprowadzenia zmian w ofercie Twojego salonu? Wybierz kalkulator opłacalności zabiegów, który zrobi to wszystko za Ciebie. Wejdź tutaj po więcej informacji o tym kalkulatorze kosmetycznym.


Podsumowanie

Podsumowując, korzystanie z kalkulatorów kosmetycznych to ogromne ułatwienie dla właściciela salonu kosmetycznego i fryzjerskiego. Kalkulatory:

  • pozwalają Ci oszczędzić masę czasu, który musiałabyś przeznaczyć na zgłębienie tematu i liczenie wszystkiego “na piechotę”,
  • dają Ci gotowe rozwiązania i odpowiedzi, wskazują konkretny kierunek działania,
  • umożliwiają błyskawiczną aktualizację obliczeń, jeśli coś się zmieni w Twoim salonie, np. wzrośnie czynsz, koszt kosmetyków, zmienisz czas pracy, ceny zabiegów lub wysokość wynagrodzenia pracownika. 

Wybierz kalkulator kosmetyczny dla Twojego salonu:

  • BeautyCALC – Oblicz ceny zabiegów i sprawdź rentowność salonu beauty – KALKULATOR – klik
  • KALKULATOR wynagrodzeń pracowników salonu beauty – podstawa, prowizje, dodatkowe koszty, minimalny utarg i inneklik,
  • KALKULATOR opłacalności zabiegów – które zabiegi najbardziej Ci się opłacają? Na czym zarabiasz najwięcej?klik,
  • KALKULATOR inflacji dla salonu beauty – Zyski, ceny zabiegów, kosztyklik.

lub zobacz pakiety kalkulatorów z dużymi zniżkamiklik

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym