Izba Kosmetologów stworzyła petycję do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz do Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz. Cel: uzyskanie pomocy w zmniejszeniu strat wśród przedsiębiorców branży estetycznej w kontekście wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej przedsiębiorców spowodowanej pandemią koronawirusa.

Petycję możesz podpisać TUTAJ.

W petycji czytamy m.in.:

Zalecenia Sanepidu dotyczące zachowania minimalnej odległości 2 metrów od drugiego człowieka nie jest możliwe do spełnienia przy jakimkolwiek zabiegu w gabinecie zarówno kosmetologicznym, jak i kosmetycznym. Praca zdalna w przypadku specjalistów kosmetologów, czy techników usług kosmetycznych (potocznie – kosmetyczek) niestety nie znajduje żadnego zastosowania w usługach branży beauty.

Odwołane zostały zabiegi i usługi, a usługodawcy, jak i usługobiorcy przebywają w domach i ograniczają kontakty, aby wspólnymi siłami zatrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń. W sposób oczywisty przekłada się to na brak przychodów przy nadal istniejących kosztach stałych przez trudny do przewidzenia okres. W konsekwencji przewidujemy, że niestety osoby i podmioty prowadzące działalność gospodarczą, a także osoby zatrudnione na rynku usług kosmetologicznych oraz kosmetycznych, będą potrzebowały systemowego wsparcia, aby możliwe było utrzymanie się na tym rynku oraz przywrócenie możliwości działania na nim w przyszłości.

i

Dlatego też, w przedmiotowym dokumencie wnosimy o pilne podjęcie działań prawnych i/lub gospodarczych na rzecz ograniczenia szkód dla osób i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, a także osób zatrudnionych na rynku usług kosmetologicznych oraz kosmetycznych w Polsce, które to szkody wywołane już są lub będą zagrożeniem zakażeniami koronawirusem, a także powstaną w efekcie utrzymywania się nałożonych ograniczeń, w tym wynikających ze stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Izba Kosmetologów wnioskuje m.in. o:

  • zwolnienie z konieczności opłacania ZUS,
  • przyznanie ulg, zwolnień podatkowych,
  • zapewnienie dopłat lub „zasiłków” za utrzymanie zatrudnienia pracowników,
  • uruchomienie łatwo dostępnych i nisko oprocentowanych linii kredytowych i pożyczek,
  • zmniejszenie obciążenia związanego ze spłacaniem posiadanych kredytów i leasingów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w BAZIE WIEDZY.

baza wiedzy koronawirus salon beauty baner
podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :