Zgodnie z naszą małą tradycją, w tym roku również przygotowałam dla Ciebie zestawienie długich weekendów w bieżącym, 2023 roku. Sprawdź, które święta stwarzają okazję do zrobienia sobie dłuższego urlopu i już teraz zaplanuj odpoczynek!

To co, ile mam tego wolnego?

W ostatnim czasie brakuje nam dobrych wiadomości, prawda? Kalendarz na 2023 rok przychodzi nam tutaj z pomocą i oferuje naprawdę dużo okazji na dłuższy reset!

Styczeń 2023

Pierwsza okazja na długi weekend była na przełomie roku. Biorąc 4 dni urlopu, mogliśmy zapewnić sobie aż 9 dni wolnego (31.12-8.01). Jeśli ktoś wolał pracować w pierwszych dniach roku, z 3-dniowego weekendu mógł skorzystać przy okazji święta Trzech Króli (6.01-8.01). 


Kwiecień 2023

Po dwóch miesiącach intensywnej pracy, w kwietniu wypada Wielkanoc, a z nią 3-dniowy weekend w dniach 9-10.04.


Maj 2023

W związku z majówką w 2023 roku możemy sobie zafundować aż 9 dni wolnego. Wystarczy, że zrobimy sobie wolne 2, 4 i 5 maja. Zaledwie trzy dni urlopu sprawią, że będziemy odpoczywać od 29 kwietnia aż do 7 maja.

Pod koniec maja, w niedzielę wypada kolejny dzień ustawowo wolny – Zielone Świątki. Tutaj niestety nie ma szans na przedłużenie weekendu.


Czerwiec 2023

W związku z czerwcowym świętem Bożego Ciała pojawi się kolejna okazja na długi weekend. Rezygnując z pracy 5, 6, 7 i 9 czerwca, możemy mieć aż 9 dni wolnego (od 3 do 11 czerwca).


Sierpień 2023

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w sierpniu. 4 dni urlopu (14, 16, 17 i 18.08) może nam dać w sumie aż 9 dni wolnego (od 12 do 20.08).

Październik i Listopad 2023

W związku ze świętem Wszystkich Świętych możemy sobie zrobić kolejny 9-dniowy weekend, który zacznie się już w październiku. Cztery dni dodatkowego urlopu zapewnią nam wolne od 28.10 do 5.11. 

Niestety, kolejne listopadowe święto (11.11) wypada w sobotę – tutaj nie ma szans na kolejny długi weekend.

Jeśli zatrudniasz pracowników, to warto pamiętać, że mogą oni odebrać sobie wolny dzień za święto wypadające w sobotę. Jedyna taka sytuacja w 2023 roku będzie miała miejsce właśnie w listopadzie.


Grudzień 2023

Ostatnia szansa na długi weekend, jak co roku będzie w związku ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Zarówno święta, jak i pierwszy dzień nowego roku wypadają na początku tygodnia. Jeśli zrobimy sobie dodatkowe wolne od 27 do 29 grudnia, będziemy mieć aż 10 dni bez pracy (od 23.12 do 1.01)! 

Kusi Cię, żeby wziąć więcej urlopu i świętować do 6.01? Niestety, w 2024 roku święto Trzech Króli wypada w sobotę, więc tutaj nie dostaniemy żadnego bonusa ze strony kalendarza 😉

Myślę jednak, że kalendarz w najbliższych miesiącach i tak będzie dla nas wyjątkowo łaskawy. Daje nam szansę na aż 5 9-dniowych weekendów i jeden 10-dniowy.

Przy 22 dniach urlopu możemy więc mieć aż 58 dni wydłużonego wolnego! Pytanie tylko, co w takiej sytuacji z wakacjami? 🙂 No i co z zarabianiem pieniędzy? 😀

Jeśli chcesz zrobić sobie kilka długich weekendów, to zdecydowanie warto solidnie zaplanować nadchodzący rok, biorąc pod uwagę takie obszary jak finanse salonu, marketing i dobra organizacja pracy. Pomoże Ci w tym nowa edycja PLANERA – wskakuj TUTAJ po szczegóły!

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym