Zgodnie z naszą małą tradycją, w tym roku również przygotowałam dla Ciebie zestawienie długich weekendów w bieżącym, 2022 roku. Sprawdź, które święta stwarzają okazję do zrobienia sobie dłuższego urlopu i już teraz zaplanuj odpoczynek!

To co, ile mam tego wolnego?

W ostatnim czasie brakuje nam dobrych wiadomości, prawda? Kalendarz na 2022 rok przychodzi nam tutaj z pomocą i oferuje nieco więcej niż rok wcześniej. Od teraz do końca roku mamy aż cztery trzydniowe weekendy i aż trzy okazje do zrobienia sobie czterodniowego wolnego, wykorzystując zaledwie jeden dzień urlopu.

Mamy już co prawda połowę stycznia, ale dla porządku wspomnę jeszcze, że pierwszy długi weekend 2022 roku wypadł właśnie w styczniu.

Co dalej?

Trzy dni wolnego bez brania dodatkowego urlopu możemy mieć:

  • w połowie kwietnia – Wielkanoc (16-18.04),
  • w połowie sierpnia – Wniebowzięcie NMP i Święto Wojska Polskiego (13-15.08),
  • w połowie listopada – Święto Niepodległości (11-13.11),
  • pod koniec grudnia – Boże Narodzenie (24-26.12).

Urlop przyda nam się z kolei do wydłużenia weekendu:

  • na początku maja1 dzień urlopu 2 maja daje nam 4 dni wolnego ze względu na Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 maja,
  • w połowie czerwca1 dzień urlopu 17 czerwca daje nam 4 dni wolnego ze względu na Boże Ciało,
  • na przełomie października i listopada1 dzień urlopu 31 października daje nam 4 dni wolnego ze względu na Wszystkich Świętych.

Wszystkie wpisy

Pozostałe dni ustawowo wolne takie jak:

  • Zielone Świątki (5 czerwca),
  • i Nowy Rok (1 stycznia 2023)

wypadają wyłącznie w weekend.

Jeśli zatrudniasz pracowników, to warto pamiętać, że mogą oni odebrać sobie wolny dzień za święto wypadające w sobotę. W 2022 roku będzie, a w zasadzie był tylko jeden taki dzień, mianowicie 1 stycznia.

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym