Zanim zaczniesz zastanawiać się nad możliwościami zwiększania zysków z salonu i pozyskiwania nowych klientek, warto zredukować zbędne koszty.

Dlaczego warto przyjrzeć się kosztom działania salonu?

Zróbmy małą symulację. Zaledwie 5 niepotrzebnych wydatków w wysokości 30 zł miesięcznie, rocznie generuje aż 1800 zł straty! Po 10 latach jesteś z tego powodu aż 18 000 zł w plecy!

Nad każdym dużym wydatkiem zastanawiamy się dłuższy czas – czy stać mnie na to, czy mogę sobie na to pozwolić? Wydawanie mniejszych sum przychodzi nam zdecydowanie łatwiej, przecież to tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych… Warto spojrzeć na to inaczej: ile musisz pracować, żeby odrobić te 1800 lub 18 000 zł strat?

Skutki nieprzemyślanych wydatków

Załóżmy, że z jednego zabiegu, który trwa godzinę, masz 50 zł zysku. Żeby odrobić 1800 zł, które w ciągu roku „rozpłynęło się” na drobne wydatki, musisz pracować 36 godzin, czyli tydzień roboczy z kawałkiem. Tyle pracujesz tylko po to, żeby odrobić roczne straty z powodu „drobnych wydatków”!

Ile musisz pracować, żeby odrobić 18 000 zł, które „rozpłynęło się” w ciągu 10 lat? Ponad 10 tygodni roboczych = 2,5 miesiąca! Znasz powiedzenie: „ziarnko do ziarnka…” – właśnie tak to działa!

Jak pozbyć się zbędnych kosztów?

Aby pomóc Ci wyłapać i zlikwidować zbędne wydatki, stworzyłam e-booka 55 sposobów na REDUKCJĘ KOSZTÓW w salonie beauty. Do 10.11 masz na niego aż 30 zł zniżki – 37 zł zamiast 67 zł. To nie będzie kolejne „zmarnowane 30 zł”. Prześledzimy wszystkie główne kategorie wydatków w salonie i w każdej z nich poszukamy oszczędności. 

Nie powiem Ci, ile konkretnie na tym zyskasz, bo nie wiem, ile z tych 55 sposobów sprawdzi się w Twojej sytuacji. Wszystko zależy od tego, czy do tej pory bardzo pilnowałaś budżetu i oglądałaś dokładnie każdą złotówkę, czy zupełnie nie przykładałaś wagi do monitorowania wydatków.

Jeśli jednak w wyniku lektury tego e-booka zredukujesz choćby jeden niepotrzebny wydatek w wysokości 30 zł, to i tak rocznie będziesz 360 zł do przodu. Minus 37 zł na e-booka, czyli w sumie 323 zł.

Dowiedz się więcej o e-booku zanim cena wzrośnie do 67 złKLIK.

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym