Długie weekendy 2019 – zainteresowana? 😀 Zgodnie z naszą małą tradycją, w tym roku również przygotowałam dla Was zestawienie długich weekendów w nadchodzącym, 2019 roku. Sprawdź, które święta wypadają w weekendy, a które pozwalają na dłuższe wolne. Dowiedz się, kiedy możesz zamknąć gabinet i zaplanuj odpoczynek już teraz!
Długie weekendy 2019 – kiedy zrobić wolne w gabinecie?
Najpierw rzut oka na całość, a następnie po kolei wszystkie długie weekendy:
Długie weekendy 2019 – przełom roku 2018/19
Zaczynamy od grudnia bieżącego roku, który jest dla nas wyjątkowo łaskawy. Zarówno święta, jak i Nowy rok wypadają w ciągu tygodnia. Jeśli w tym okresie masz w zwyczaju brać wolne i odpoczywać, to odpuszczając 4 dni robocze, możesz mieć aż 11 dni wolnego!
Jeśli pracujesz między świętami a sylwestrem, też nie jest najgorzej, bo wystarczą zaledwie 2 wolne dni, żeby otrzymać 2 długie weekendy – pięciodniowy i czterodniowy.
I to by było w zasadzie na tyle dobrych informacji, bo długiego wolnego nie będzie aż do końca kwietnia. Mamy co prawda jeszcze 6 stycznia, ale on niestety wypada w niedzielę.
Długie weekendy 2019 – wiosna 2019
Wielkanoc wypada w nadchodzącym roku dość późno, bo dopiero w dniach 21-22 kwietnia. Tutaj wiadomo, bez niespodzianek – jak zwykle wolna niedziela i poniedziałek.
Ukochana przez większość z nas majówka okaże zdecydowanie więcej zrozumienia przemęczonym ludziom, oferując nam aż 5 dni wolnego, pod warunkiem zamknięcia gabinetu w dniu 2 maja.
Długie weekendy 2019 – lato 2019
Wymajówkowane? Żeby nie było za dobrze, pierwsze z czerwcowych świąt (Zielone Świątki) wypada w niedzielę. Przy drugim (Boże Ciało), będzie można zrobić sobie 4-dniowy weekend. Wystarczy wziąć wolne w piątek, 21 czerwca.
Identyczna sytuacja będzie w sierpniu – możemy zyskać 4-dniowy weekend, biorąc sobie wolne na piątek, 16 sierpnia.
Długie weekendy 2019 – jesień i zima 2019
Na następny dłuższy odpoczynek (o ile można w ten sposób określić wizytę na cmentarzu) przyjdzie nam czekać aż do listopada. W związku ze świętem Wszystkich Świętych, będziemy mieć 3 dni wolnego. Tak samo będzie przy okazji Święta Niepodległości, z tym że wolny piątek zamieni nam się w wolny poniedziałek.
Boże Narodzenie 2019 wypada w środę i w czwartek, więc daje spore pole do popisu w zakresie planowania długich weekendów. Zamykając gabinet na jeden dzień po świętach, możemy zyskać 5 dni wolnego. Biorąc urlop również przed Nowym Rokiem (2 dni), możemy wydłużyć wolne do 8 dni. Gdyby ktoś pokusił się jeszcze o 2 dni bez pracy przed świętami, można w sumie zyskać całkiem przyjemną przerwę świąteczno-noworoczną trwającą aż 12 dni!
Długie weekendy 2019 – możliwe zmiany!
Dodam jeszcze, że politycy mają pomysł, aby wprowadzić dwa dodatkowe dni wolne: Wielki Piątek i Wigilię – jeśli pomysł zostanie zrealizowany, przerwa Wielkanocna wydłuży się do 4 dni, a przerwa świąteczna do 6 dni. Wtedy będzie opłacało się zrobić sobie dodatkowe wolne 23 grudnia w poniedziałek i wydłużyć świąteczny czas o weekend przed świętami.
Tego już nie rysuję, bo ciężko przewidzieć, jakie będą losy tego pomysłu.
Kiedy zamknąć gabinet, żeby nie stracić klientek?
Tyle z punktu widzenia leniuchowania! 😉 Jeśli martwisz się o finanse gabinetu, przemyśl dokładnie, w którym momencie będzie dla Ciebie najkorzystniej zrobić sobie dłuższe wolne. Optymalny jest czas, w którym i tak masz w gabinecie niewielki ruch. Warto to ustalić na początku roku, bo później w natłoku obowiązków może Ci umknąć i z rozpędu zapiszesz klientki na swój długoweekendowy dodatkowy urlop ????
Przypominam raz jeszcze całą rozpiskę: