Z ankiety, którą przeprowadziłam na Grupie Gabinet kosmetyczny od zaplecza na Facebooku wynika, że rozwiązania zaproponowane w ramach „tarczy antykryzysowej” nie są wystarczające, aby uratować branżę beauty.

W ankiecie wzięło udział 495 właścicieli salonów kosmetycznych i fryzjerskich.

Za opcją to za mało – będę miała problem z utrzymaniem salonu/miejsc pracy zagłosowały 374 osoby (76%), a za opcją są wystarczające – pomogą mi przetrwać najbliższe tygodnie/utrzymać pracowników60 osób (12%). Jedna z czytelniczek dodała dodatkową opcję do ankiety zamykam firmę – jestem 1 osobowa działalnością i nie otrzymam żadnego wsparcia, na którą zagłosowało 61 osób (12%).

Wielu właścicieli nowych salonów (otwartych np. 1 marca – w czasie, w którym w branży beauty rozpoczyna się sezon na usługi) lub salonów zatrudniających powyżej 9 osób deklaruje, że dla nich wsparcie jest jeszcze mniejsze lub nie ma go wcale.

Jeśli do opcji „to za mało…” doliczymy głosy z dodanej opcji „zamykam firmę…” okazuje się, że aż 435 osób (88%) w zapowiadanym wsparciu nie widzi ratunku dla swojego salonu/zatrudnionych w nim pracowników.


Więcej informacji na ten temat znajdziesz w BAZIE WIEDZY.

baza wiedzy koronawirus salon beauty baner
podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym
Tagi :