Z ankiety przeprowadzonej wśród 197 właścicieli gabinetów kosmetycznych wynika, że znaczna większość w dniu 12 listopada planuje pracować tak jak zwykle.

Dzień 12 listopada ma być ogłoszony świętem narodowym i jednocześnie dniem wolnym od pracy. Wszystko za sprawą Ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, która wczoraj była procedowana w Senacie.

O tym, czy w ogóle można w tym dniu otworzyć gabinet i pracować w nim razem ze swoimi pracownikami pisałam TUTAJ. Dziś skupię się wyłącznie na omówieniu wyników ankiety, którą przeprowadziłam w grupie Gabinet kosmetyczny od zaplecza na Facebooku, wśród 197 właścicieli gabinetów kosmetycznych z całej Polski.

Z ankiety wynika, że znaczna większość właścicieli gabinetów kosmetycznych (64% – 126 osób) planuje 12 listopada normalnie pracować. Część gabinetów zazwyczaj pracuje również w soboty i przedłuża sobie weekend do poniedziałku – 15% właścicieli gabinetów, czyli 29 osób, w tym dniu robi sobie wolne, ale tylko dlatego, że było to wcześniej zaplanowane. Wolne w związku ze świętem planuje tylko 17 właścicieli gabinetów, czyli zaledwie 8%. Decyzji wciąż nie podjęło 13% osób biorących udział w ankiecie, czyli 25 właścicieli gabinetów.

Jeśli zsumujemy odpowiedzi:

  • normalnie otwieram gabinet i
  • w tym dniu i tak miałam mieć zamknięte, więc zamykam, ale nie z powodu święta,

wyniki prezentują się następująco:

Dlaczego właściciele gabinetów kosmetycznych będą pracować 12 listopada?

Powód w większości przypadków jest prozaiczny – problemy z grafikiem. Gabinet, który przez cały czas pracuje przy pełnym obłożeniu nie ma fizycznej możliwości „upchnięcia” do pozostałych dni klientek z całego wolnego dnia. Dla wielu specjalistów oznaczałoby to konieczność pracy po 10-12 godzin dziennie, o ile oczywiście klientki z 12-go byłyby w stanie dopasować się do mocno porannych lub wieczornych terminów…

Klientka, która ma przed sobą np. ważną uroczystość nie będzie przecież czekać na kolejną wizytę kilku tygodni. Podobnie jak klientka, która ma na paznokciach kilka milimetrów odrostu… Wolne 12 listopada dla wielu gabinetów oznaczałoby więc ryzyko utraty klientek (gdzieś pójść muszą – pójdą gdzie indziej i być może tam zostaną) lub prace ponad siły w kolejnych dniach.

Niestety sama decyzja PRACUJĘ w wielu przypadkach nie rozwiązuje problemu. Pojawiają się wątpliwości, co zrobić z pracownikami, czy w związku z zaproponowanym przez Senat zakazem handlu w tym dniu, będzie można np. otworzyć gabinet funkcjonujący w ramach galerii handlowej… I wreszcie co „zrobić” z dzieckiem, jeśli w tym dniu żłobki, przedszkola i szkoły będą zamknięte…

To przykre, że tak ważne święto wygeneruje tyle problemów dla osób, które zamiast się nim cieszyć, będą miały na głowie mnóstwo dodatkowych zmartwień… 🙁

podrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznympodrecznik marketingu i zarządzania gabinetem kosmetycznym